Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

"Żagle" w marcu

Marcowy numer "Żagli" już od jakiegoś czasu znajduje się w kioskach. Stronę szantową przygotował Kamil Piotrowski, a przeczytacie na niej krótkie relacje z konkursu "Shanties" i zimowego Portu Pieśni Pracy, a także informację o jubileuszu ...

Marcowy numer "Żagli" już od jakiegoś czasu znajduje się w kioskach. Stronę szantową przygotował Kamil Piotrowski, a przeczytacie na niej krótkie relacje z konkursu "Shanties" i zimowego Portu Pieśni Pracy, a także informację o jubileuszu Orkiestry Samanta.

Dla prawdziwych żeglarzy, a takich wśród szantymaniaków nie brakuje, atrakcyjny powinien być cały numer pisma. Jak zwykle znajdziemy w nim przegląd wydarzeń żeglarskiego świata, relacje z targów żeglarskich, artykuły poświęcone technice oraz poradnik czarterowicza.

Sporo ciekawych rzeczy dla żeglarzy śródlądowych, wśród nich test jachtu Phila 780, nominowanego do tytułu European Yacht of the Year 2008. Jachty z serii Phila coraz częściej spotkać można na Mazurach, z pewnością będzie ich przybywać z sezonu na sezon. Od lat żeglujący po Mazurach Mariusz Główka napisał pierwszy z trzech artykułów o niebezpieczeństwach czyhających na żeglarzy na Wielkich Jeziorach Mazurskich. To lektura godna polecenia nawet "wilkom jeziorowym" - na "pierwszy ogień" poszły zawsze groźne Śniardwy, ale i Roś czy Nidzkie. Dowiemy się też o popularnym niegdyś szlaku z Warszaw

y na Mazury - spływ Narwią i Pisą dostarcza wielu wrażeń. Znudzeni Mazurami mogą odwiedzić na łamach "Żagli" Jezioro Solińskie oraz mało znany akwen, jezioro Lubie na Pojezierzu Drawskim.

Nie brakuje oczywiście w "Żaglach" spotkań z większym żywiołem - morski szlak poprowadzi czytelnika na Wyspy Liparyjskie, zachodni Bałtyk i zachodnie wybrzeże Kanady.

Jest też coś dla miłośników historii żeglarstwa - artykuł Joanny Ozaist z okazji 90 lat harcerskiego żeglowania. A także wywiad z żywą legendą poznańskiego żeglarstwa, zwłaszcza bojerowego - Bogdanem Kramerem.

Zapraszamy do lektury marcowych "Żagli"!

 

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 11:56, 16 marzec 2009, wyświetlono: 757 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI