Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Regaty Gwiaździsta już 11 września

Regaty kajakowe Żoliborz-Bielany organizowane przez Fundację Jaśka Meli "Poza Horyzonty"

 

Na Kępie Potockiej na „Kanałku” dnia 11.09.2011 (niedziela) zmierzą się reprezentacje dzielnic Żoliborz i Bielany. Idea regat została zaczerpnięta z ponad 100 – letniej tradycji wyścigów wioślarskich, odbywających się nieprzerwanie co roku, od 1845 roku, między uczelniami Oxford i Cambridge. Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty i Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa SITK są organizatorami imprezy. Burmistrz Dzielnicy Żoliborz objął patronatem to wydarzenie.

 

Dzielnice będą reprezentowane przez dwójki kajakowe w pięciu różnych kategoriach, przede wszystkim przez uczniów liceów i gimnazjów. Przewidziane są również konkurencje open dla nauczycieli i innych przedstawicieli gmiany. Eliminacje odbędą się w przeddzień imprezy, dzięki temu jak największa ilość uczniów będzie mogła zmierzyć się w konkurencji.

 

SITK zapewnia również dodatkowe atrakcje sportowe, takie jak wypożyczalnia kajaków i kanadyjek, pokazy Freestyle, szkółka kajakowa dla dzieci oraz kule wodne. Specjalnie dla dzieci zostanie przygotowane stoisko „Wyspa Piratów”.

 

 

 

Dochód z talonów na dodatkowe atrakcje i zabawy będzie przeznaczony na działalność statutową Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”. Fundacja zajmuje się wsparciem osób po amputacjach kończyn w powrocie do aktywności. Fundacja organizowała wyprawy: na biegun Północny, na Elbrus i El Capitan, które pozwalały uczestnikom na odzyskanie wiary we własne możliwości. Do działań fundacji zalicza się również wsparcie leczenia i zbieranie środków na protezy dla podopiecznych.

 

 

 

 

Poniżej prezentujemy program imprezy:

 

 

 

 

 

Z przykrością zawiadamiamy, że koncerty zespołów Strefa Mocnych Wiatrów i Nautilus nie odbędą się.

 

Portal Szantymaniak objął regaty patronatem medialnym.


Informacje zostały nadesłane przez organizatorów.

Informację wprowadził(a): Jolanta "Skrzypaczka" Gacka - godz. 13:23, 6 wrzesień 2011, wyświetlono: 1169 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI