Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

RUBIN już jutro!

Już jutro w Częstochowie na Jasnej Górze, w Ramach II Jasnogórskich Spotkań Szantowych RUBIN 2006 spotkają się śpiewający żeglarze i szantymeni, by potwierdzić prawdę sentencji, iż kto śpiewa dwa razy ...

Już jutro w Częstochowie na Jasnej Górze, w Ramach II Jasnogórskich Spotkań Szantowych RUBIN 2006 spotkają się śpiewający żeglarze i szantymeni, by potwierdzić prawdę sentencji, iż kto śpiewa dwa razy się modli. To niesamowite miejsce - Jasna Góra - dodawało ubiegłorocznemu Rubinowi magicznego klimatu. Co czeka pielgrzymów w tym roku krótko opowiedzieli mi Marek Szurawski - pomysłodawca spotkań i Paweł Hutny z zespołu Drake, jeden z współorganizatorów.

 

Rubin po raz drugi odbędzie się w murach jasnogórskiego klasztoru, co nas czeka tym razem?

Marek Szurawski: Niewątpliwym wydarzeniem II Jasnogórskich Spotkań Szantowych będzie koncert Ryszarda Muzaja, któremu na wiolonczeli towarzyszyć będzie córka. Ciepłe wspomnienie wyślemy też Józkowi Kanieckiemu, który zmarł na początku roku, a który dla Rubinu jest niezwykle ważną postacią. On wszak jest autorem niepisanego już hymnu Rubinu. Poza tym zagrają Gdańska Formacja Szantowa, Ryczące Dwudziestki, Drake i Perły i Łotry.

 

Co się zmieniło w porównaniu do ubiegłorocznego spotkania. Było parę uwag po koncertach.

 

MS: Zrezygnowaliśmy z dwóch koncertów. W tym roku odbędzie się tylko jeden, za to bardziej nasączony atmosferą nostalgii poezji, zadumy i ballady. Idąc za sugestiami ubiegłorocznych gości zmniejszyliśmy cenę biletów do 9 zł. Ciekawostką, jest iż w tym roku biletem jest specjalnie wydany śpiewnik.

 

Skąd w tym roku rusza pielgrzymka?

 

MS: W tym roku nie będzie specjalnej pielgrzymki. Sam fakt przyjazdu na Jasną Górę tego dnia jest już taką symboliczną pielgrzymką. Mam nadzieję, że wielu żeglarzy będzie chciało w ten sposób pielgrzymować i spotkamy się w Częstochowie, na mszy pod św. obrazem Matki Boskiej.

 

Co zrobicie by poprawić warunki akustyczne koncertu?

 

Paweł Hutny: Zorganizowaliśmy lepszą aparaturę. Poza tym ta długa sala zostanie też wyraźnie przegrodzona, co mam nadzieję zdecydowanie poprawi odbiór muzyki, by słuchacze nie mieli dyskomfortu i mogli w pełni wczuć się w panujący nastrój.

 

Jakie dodatkowe atrakcje zaplanowaliście?

 

PH: Jak i w ubiegłym roku, choć trochę wcześniej bo na godz. 22.00 zaprosimy gości Rubinu do tawerny Port, gdzie koncert zagra Gdańska Formacja Szantowa (wstęp wolny). W niedzielę z kolei tradycyjnie już odbędzie się koncert w altanie parkowej w parku pod Jasną Górą o godz. 17.00. Zagrają Gdańska Formacja Szantowa, Drake i być może jeszcze Perły i Łotry.

 

Bardzo późno pojawiły się informacje o Rubinie w tym roku. Krytykowali to m.in. dyskutanci Forum Szantymaniaka. Dlaczego tak się stało?

 

PH: Tak to prawda, informacje na Szantymaniaku pojawiły się bardzo późno. Muszę uderzyć się w pierś i przeprosić tych, którzy z tego powodu do nas nie dotrą. Poprawimy się na przyszłość, zbieramy doświadczenia i cały czas się uczymy.

 

Dzięki z rozmowę

KAMiL

 

Informację wprowadził(a): Kamil "KAMiL" Piotrowski - godz. 14:30, 21 lipiec 2006, wyświetlono: 1293 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI