Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Rusza XV Szkoła pod Żaglami!

W dniu dzisiejszym rozpoczyna się XV Szkoła pod Żaglami. Na Pogorii zaokrętuje się 36 młodych ludzi z polskich gimnazjów i liceów, którzy przez miesiąc będą uczyć się, pracować i mieszkać na żaglowcu.

 

Rejs zorganizowany został przez Stowarzyszenie

...

W dniu dzisiejszym rozpoczyna się XV Szkoła pod Żaglami. Na Pogorii zaokrętuje się 36 młodych ludzi z polskich gimnazjów i liceów, którzy przez miesiąc będą uczyć się, pracować i mieszkać na żaglowcu.

 

Rejs zorganizowany został przez Stowarzyszenie "Edukacja pod Żaglami", które od siedmiu lat kontynuuje misję szkolenia młodzieży na morzu. W jego szeregach pasjonaci - wolontariusze zajmują się organizowaniem Szkół pod Żaglami. Dzięki ich zaangażowaniu, podczas czternastu rejsów do 43 portów w 21 krajach żeglarską przygodę na pokładzie żaglowca "Pogoria" przeżyło ponad 500 gimnazjalistów i licealistów z całej Polski.

 

Załoga zaokrętuje się na żaglowcu Lizbonie, tam też spędzą pierwsze dni zwiedzając najciekawsze zakątki tego wyjątkowego miasta. Po kilkudniowej żegludze dotrą do Gibraltaru - terytorium zależnego od Wielkiej Brytanii. Kolejnym ważnym etapem podróży jest Malta, nazywana ogromnym muzeum pod otwartym niebem, gdzie uczniowie zapoznają się z historią tego miejsca. Załoga XV Szkoły pod Żaglami będzie miała też możliwość podziwiania Wysp Greckich, z których każda kryje ślad starożytności. Rejs zakończy się w Atenach.

 

Mottem przewodnim XV Szkoły pod Żaglami są słowa Konfucjusza - "Powiedz a zapomnę, pokaż a zapamiętam, pozwól przeżyć a zrozumiem". Podczas miesięcznego rejsu realizowany jest autorski program edukacyjny tworzony indywidualnie na każdą wyprawę przez nauczycieli "Szkół pod Żaglami". Jest on ściśle związany z odwiedzanymi podczas rejsu miejscami. Głównym celem tak zaplanowanych zajęć jest rozbudzenie ciekawości świata i chęci do nauki, uświadomienie młodzieży, że wiedza stanowi jeden wielki zintegrowany obszar oraz przedstawienie i nauczenie praktycznego zastosowania zdobytych informacji. Rejs kończy się wystawieniem świadectwa, z którego oceny trafiają do dzienników uczniów w ich macierzystych szkołach.

 

Autokar z uczestnikami rusza dziś spod Hali Torwaru o godzinie 19.00. Powrót planowany jest 01.03.2008 r. o godzinie 04.35 na lotnisko Kraków Balice.

 

Jeżeli będą Państwo zainteresowani relacjami z rejsu, bądź szerszymi informacjami, bardzo proszę o kontakt: magdalena.czerwińska@epz.pl, tel. 601 07 80 37. Więcej na www.epz.pl

 

Tekst: Magdalena CZERWIŃSKA

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 13:24, 31 styczeń 2008, wyświetlono: 1106 razy

janS

wysłano: 13:50,31 styczeń 2008

31.01.2008 roku Michał Nowak Napisał: " w najbliższy czwartek 31 stycznia ... " Michale !! To jest dzisiaj !!! POBUDKA !!! :) Chyba za dużo pączków :)
Odpowiedz na ten komentarz
mn

wysłano: 15:59,31 styczeń 2008

...ja tylko wrzuciłem ten tekst na portal, tym niemniej powinienem był go sprawdzić. Już poprawiłem, dziękuję za zwrócenie uwagi. I... smacznych pączków (zjadłem już 2, a to nie koniec!) :))))
Odpowiedz na ten komentarz
ignac

wysłano: 19:20,1 luty 2008

Tylko do kogo jest skierowana ta oferta, jeśli koszt miesięcznego rejsu wynosi ponad 6 000 zł. Szkoła pod żaglami dla bogatych z domu, rozwydrzonych bachorów. Ściema, a tak się pięknie nazywa.
Odpowiedz na ten komentarz
rad-29

wysłano: 13:56,9 luty 2008

ignac napisał: Tylko do kogo jest skierowana ta oferta, jeśli koszt miesięcznego rejsu wynosi ponad 6 000 zł. Szkoła pod żaglami dla bogatych z domu, rozwydrzonych bachorów. Ściema, a tak się pięknie nazywa. Niestety nie zgodze sie z toba gdyz znam wiele osob ktore byly uczestnikami Szkoly pod Zaglami i nie byly rozwydrzonymi bachorami z bogatych domow niektrzy ciezko pracowali zeby miec kase na takie cos a rodzice im w tym pomogli ... Rada dla ciebie ...chcesz byc uczestnikeim SZpŻ to Rusz swoje 4 litery do pracy i zalap sie na przyszly rok a nie czekaj zeby ktos ci dal za darmo juz nic nie ma ... pozdro
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI