Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Shanty Show Business - niecodzienny projekt muzyczny

Grzegorz Majewski (Mayasty), którego niektórzy fani szant mogą kojarzyć z zespołem Perły i Łotry Shanghaju, oraz projektem Poles Apart, zapowiada na październik bieżącego roku nowy projekt muzyczny o nazwie Show business.

Fot. Grzegorz MajewskiZostań menadżerem zespołu!

 

Jeśli odnieśliście wrażenie, że tytuł płyty ma niewiele wspólnego z szantami i folkiem, to … macie rację. Bo po pierwsze nie jest to projekt ani szantowy, ani folkowy, a po drugie … nie jest w ogóle płytą. "Show business"  to bowiem gra planszowa, którą Mayasty zadebiutuje w nowej roli na Międzynarodowych Targach Gier Planszowych w Essen w październiku bieżącego roku.

 

Publikacja newsa o grze planszowej na portalu szantowym mogłaby zostać uznana za pomyłkę, gdyby nie jeden niuans. Adekwatnie do tytułu, gra traktuje o przemyśle rozrywkowym w kontekście znacznie wykraczającym poza rynek muzyki żeglarskiej i folkowej. Bohaterem zbiorowym gry jest bowiem 50-ciu muzyków, zajmujących się w przeważającej części tzw. masowymi gatunkami muzyki jak, rock, pop, jazz, rap, techno itd. Ale Mayasty nie zapomniał o przedstawicielu i naszego środowiska. Reprezentuje je muzyk o wdzięcznej ksywie Sir D’Eleck irlandzki pieśniarz szantowo-folkowy, którego każdy gracz w trakcie gry może przyjąć do zarządzanego przez siebie zespołu :-) Czy wiesz już, który z poniższych muzyków to Sir D’Eleck ?

 

Pod wieloma względami projekt "Show business" przypomina płytę "Poles Apart" z udziałem Toma Lewisa, Qftrów i Pereł, którą Mayasty produkował w 2001 roku. Wzorem "Poles Apart" "Show business" realizowany jest głównie z myślą o rynku zachodnim i koordynowany przez Mayastego przez Internet.

 

W rezultacie, możliwą i łatwą stała się międzynarodowa współpraca z profesjonalistami z różnych dziedzin. Przykładowo, rysunki przedstawiające Sir D’Eleck’a, i pozostałych 50-ciu muzyków biorących udział w grze są autorstwa utalentowanego Rosjanina Jurija z

Fot. Jurij z JekaterynburgaKtóra postać to Szantymen?

 

którego Mayasty poznał przez Internet. Jeśli chodzi zaś o samą grę, to daje ona każdemu zainteresowanemu szansę sprawdzenia się w roli menadżera zespołu muzycznego "na sucho", co może być dobrym treningiem także i dla rzeczywistych menadżerów grup szantowych. Mayasty wykorzystał bowiem swoje wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kapeli szantowej i przeniósł je w realia gry planszowej.

 

W "Show Business’ie" gracze zarządzają tworzonymi przez siebie zespołami muzycznymi, tak by w trakcie umownego roku wywindować ich popularność na możliwie najwyższy poziom, no i w konsekwencji zarobić jak najwięcej pieniędzy. Grę wygrywa ten gracz, który najlepiej wykorzysta swoje zasoby, spryt i sprzyjające okazje na rynku, uzyskując jednocześnie najlepszy efekt (tj. popularność i pieniądze). Aby dopiąć celu, gracze rywalizują pomiędzy sobą w kontraktowaniu dla zespołu najlepiej płatnych koncertów na terenie Polski i Europy. Decydują o kierunkach artystycznych swoich podopiecznych, tak by były jak najbardziej zgodne z panującym na rynku trendem muzycznym. Rekrutują lepszych i zwalniają gorszych muzyków ze swojej grupy. Ich zespoły nagrywają piosenki, zaś oni sami promują je na listach przebojów wykorzystując swoje wpływy w branży. Poprzez umiejętną współpracę z mediami, managerowie wywierają wpływ na panujący na rynku trend muzyczny, tak aby piosenki zespołu okupowały czołowe miejsca na liście przebojów i zdobywały coraz to nowych fanów. Ich sprzymierzeńcami w walce o sławę i pieniądze są dostępni na rynku profesjonaliści tacy, jak: promotorzy, dj-e, trend experci ale także okołobranżowe „hieny” pokroju: paparazzich, groupies czy femmes fatales, które mogą znacząco pomóc w karierze swoim muzykom, a czasami, zaszkodzić w sposób mniej lub bardziej (zazwyczaj mniej) elegancki konkurencji … Słowem, Show Business w pełnej krasie.

 

Po więcej szczegółów Mayasty zaprasza wszystkich zainteresowanych od października do dobrych sklepów :-).

Informację wprowadził(a): Maciej "YenJCo" Jędrzejko - godz. 20:20, 28 marzec 2010, wyświetlono: 1174 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI