Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Świat dziecięcych przygód oczami dorosłych

Po długich rozmowach, ustaliliśmy, że nadszedł czas, aby zespół Yank Shippers zebrał rodzicielskie doświadczenia w całość i stworzył program dla najmłodszych słuchaczy. Kilka lat pracy w zaciszu rodzinnych pieleszy, próby, spotkania i … „Yank Shippers dla dzieci” stało się faktem.

Podczas sobotniego koncertu Festiwalu Oceany Marzeń po raz pierwszy zaprezentujemy Wam piosenki z programu „Yank Shippers dla dzieci”. Impreza ta organizowana jest przez fundację pomagającą spełniać żeglarskie marzenia dzieci i młodzieży z Rodzinnych Domów Dziecka. Tak więc miejsce, czas i okazja doskonała do tego aby zrobić pierwszy krok. Koncert rozpoczniemy dziecięcymi nowościami: „Pokład musi błyszczeć”, „Mali piraci”, „Po przygodę” oraz „Przyjaciele kapitana Cooka”.

 

Fot. Yank Shippers

 

Skąd piosenki dla dzieci?

 

Rozpoczynając kilka lat temu rodzinne zabawy z dźwiękiem, słowem i dzieciakami, zacząłem mimowolnie wymyślać nowe twory i formy dźwiękowo ruchowe. Dzięki Babci, która skrzętnie notowała nasze wygłupy, pierwsze zręby tekstów zostały uwiecznione w jej zeszycie. Zebranie wszystkich opowiastek w całość, zaowocowało powstaniem zbioru piosenek, które w ramach zabawy zatytułowałem „Bongos Dzieciom”. Chcąc pokazać dzieciakom jak fajne jest granie i śpiewanie, jak niesamowite jest przekazywanie innym, tego co samemu się wymyśliło, pośpiewaliśmy sobie trochę w różnych miejscach w Polsce. Wszędzie spotykaliśmy się z życzliwością i namowami aby nagrać płytę dla dzieci. Propozycję tę przedstawiłem na forum Yank Shippers – w końcu statystycznie przypada nam w zespole ponad jedno dziecko na głowę :)

 

Zebraliśmy więc nasze dotychczasowe doświadczenia w jedną całość i zgromadziliśmy tego zupełnie sporo. Leszek też przecież w tak zwanym międzyczasie napisał kilka piosenek dla swoich dzieci, a Maciejka w końcu od kilku lat, jako dydaktyk, prowadzi edukacje muzyczną w szkołach i przedszkolach. Tak oto w krótkich słowach marynarza floty dziecięcej odkrywamy nowy rozdział naszej twórczości prezentując, specjalny, 45 minutowy interaktywny koncert dla dzieciaków. Został on zamknięty w ścianach łazienki i przedstawia historię pirackiego rejsu i zalanego sąsiada :)

 

Kolejne dzieci jeszcze w planach zespołowych są, więc inspiracji zapewne nam nie zabraknie:) Jak dzieciaki i czas pozwoli to płyta mamy nadzieje ukaże się jeszcze w tym roku.

 

Kolejny koncert „tylko dla dzieci”, wraz z uczestnictwem scenicznym naszych najmłodszych latorośli, odbędzie się 21 kwietnia w sanockim skansenie.

 

Zapraszamy

Yank Shippersi

 

Informację wprowadził(a): Bartosz "Bongos" Konopka - godz. 13:20, 12 marzec 2012, wyświetlono: 1829 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI