Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Szantowa jesień - Szantrapa, Tratwa, Szanta Claus

Letni sezon szantowy, jak zwykle bardzo bogaty i z wieloma nowościami (z "Euroszanty & Folk" na czele) za nami. Jesienią imprez z muzyką żeglarską jest zdecydowanie mniej, ale kilka z nich zasługuje z pewnością na uwagę.

 

Już jutro w

...

Letni sezon szantowy, jak zwykle bardzo bogaty i z wieloma nowościami (z "Euroszanty & Folk" na czele) za nami. Jesienią imprez z muzyką żeglarską jest zdecydowanie mniej, ale kilka z nich zasługuje z pewnością na uwagę.

 

Już jutro w Szczecinie odbędzie się kolejna "Szantrapa". Dwunasta edycja imprezy organizowana jest z mniejszym rozmachem niż ubiegłoroczna (jeden dzień zamiast dwóch, brak gości zagranicznych), tym niemniej zapowiada się dość ciekawie. Jerzy Porębski, Prawdziwe Perły i Ryczące Dwudziestki są popularni nie tylko w Szczecinie. Wystąp

ią także miejscowe zespoły Stary Szmugler i Lewiatan oraz bydgoska grupa Może i My. Całość odbędzie się w Domu Kultury "Słowianin".

 

Początek listopada upłynie pod znakiem reaktywowanej "Tratwy". Odbywająca się przez długie lata w Katowicach impreza przenosi się do Chorzowa. Nowy organizator - fundacja "Hals" - na XXIV edycję festiwalu zaprosiła zespoły Banana Boat, Brasy, Flash Creep, Passat, Pchnąć w Tę Łódź Jeża, Ryczące Dwudziestki i Stare Dzwony. Główny koncert odbędzie się w Chorzowskim Centrum Kultury w sobotę 8 listopada, ale mniejsze planowane są również w piątek, niedzielę i poniedziałek w "Starym Porcie" w Chorzowie. W ramach festiwalu odbędzie się również konkurs.

 

Wyjątkowo atrakcyjnie zapowiada się III Szanta Claus Festiwal w Poznaniu w dniach 5-7 grudnia. W tym roku wypada on podczas Konferencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu, na którą ma przyjechać ok. 10 tysięcy uczestników, w tym wiele głów państw. Być może goście konferencji zainteresują się szantami? Będą mieli do dyspozycji aż dwa koncerty w Centrum Kultury "Zamek". Na pierwszym z nich wystąpią Sailor, Sąsiedzi, Ryczące Dwudziestki i Klang (który zagra też dla dzieci), na drugim - Flash Creep, Gdańska Formacja Szantowa, Waldek Mieczkowski i przyjaciele (praktycznie cały skład muzyków, którzy towarzyszyli mu w nagrywaniu płuty "Ulubione") oraz Stare Dzwony. Szykuje się również powtórka ze stycznia - po raz drugi, tym razem w ramach festiwalu, z programem "Muzyka dawnego pokładu" wystąpi Chór Kameralny UAM z dyrygentem Krzysztofem Szydziszem oraz Marek Szurawski. Całość ponownie odbędzie się w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Poznańska impreza zapowiada się zatem niezwykle atrakcyjnie. Wspomnieć należy również o konkursie - w tym roku będą mogli wziąć w nim udział uczestnicy z całej Polski.

 

Jesienią za to pełną parą z koncertami ruszają tawerny żeglarskie. Zajrzyjcie do gdyńskiego Contrastu, warszawskich Gniazda Piratów, Czarnej Perły, Przechyłów czy Taverny 10B, krakowskiego i chorzowskiego Starego Portu, wrocławskiego Łykendu - z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Wyjątkowy program przygotowała Czarna Perła - cykl koncertów "Muzyczne Perły" z udziałem wielu szantowych gwiazd. Z kolei Gniazdo Piratów w listopadzie rusza do Poznania na targi Boat Show - wystąpią Cztery Refy, EKT Gdynia, Flash Creep, Mordewind, Sailor i - uwaga! - Mirek Kowalewski i Zbyszek Murawski w duecie!

 

Foto: Tomasz GOLIŃSKI

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 15:22, 3 październik 2008, wyświetlono: 744 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI