Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Szantowe czwartki w Olsztynie

Już dziewiąty rok z rzędu przez cały lipiec i sierpień w Olsztynie odbywają się Staromiejskie Spotkania z Szantą realizowane w ramach Olsztyńskiego Lata Artystycznego (w skrócie OLA). Jest to cykl czwartkowych koncertów szantowych ...

Już dziewiąty rok z rzędu przez cały lipiec i sierpień w Olsztynie odbywają się Staromiejskie Spotkania z Szantą realizowane w ramach Olsztyńskiego Lata Artystycznego (w skrócie OLA). Jest to cykl czwartkowych koncertów szantowych odbywających się na dwóch scenach - jedna usytuowana jest obok fontanny na Starym Mieście, druga obok Mostu św. Jana nad rzeką Łyną.

 

Tegoroczne Staromiejskie Spotkania z Szantą 10 lipca zainaugurował Wodny Patrol - olsztyńscy tubylcy. Wszystkich zasmuconych faktem przegapienia ich występu informujemy, że będziecie mogli ich jeszcze raz wysłuchać 28 sierpnia w zestawie z wywodzącą się z Ostrowca Świętokrzyskiego grupą Pod Wiatr.

Już w najbliższy czwartek - 17 lipca do Olsztyna zawitają Kochankowie Sally Brown i Yank Shippers. Tydzień później (24 lipca) na Starym Mieście zagra warszawski Mordewind i brodnicka Ostatnia Deska Ratunku. Pierwszy miesiąc Staromiejskich Spotkań z Szantą zamkną warszawiacy - Strefa Mocnych Wiatrów i Latający Holender, którzy wystąpią tu 31 lipca.

 

Sierpień w Olsztynie to miesiąc zagadkowy. 7 sierpnia pojawią się tu Mechanicy Shanty i Szybki Montaż z Mrągowa, natomiast na 14 sierpnia organizatorzy IX Staromiejskich Spotkań z Szantą przygotowali "niespodziankę szantową".

Kolejny czwartek - 21 sierpnia będzie nie tyle szantowy co folkowo-tawerniany. Na deskach olsztyńskich scen pojawią się Shannon i Roman Roczeń. IX Staromiejskie Spotkania z Szantą 28 sierpnia zamkną wyżej wspomniane koncerty Wodnego Patrolu i Pod Wiatr.

 

Organizatorem cyklu koncertów jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. Wstęp na koncerty - jak co roku - wolny.

 

Fot. Dorota Bieńkowska

Informację wprowadził(a): Jolanta "Skrzypaczka" Gacka - godz. 14:5, 16 lipiec 2008, wyświetlono: 1675 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI