Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Szantowo-folkowy split

 

Wydawnictwo Psychosound Records zapowiada na jesień tego roku kolejną na naszym rynku płytę, którą można określić mianem split.

W muzyce niezależnej tym mianem określa się płytę zawierającą głównie premierowy materiał dwóch (lub

...
 

Wydawnictwo Psychosound Records zapowiada na jesień tego roku kolejną na naszym rynku płytę, którą można określić mianem split.

W muzyce niezależnej tym mianem określa się płytę zawierającą głównie premierowy materiał dwóch (lub więcej) wykonawców. Tak było choćby w przypadku wspólnych projektów Orkiestry Samanta i francuskiej grupy Les Dieses.

Inną kategorią muzyczną są projekty takie jak Ryczące Shannon, czy Poles Apart, gdzie muzycy wspólnie decydują o kształcie muzycznym całości projektu i generalnie występują wszyscy razem we wszystkich piosenkach. Tak było też w przypadku nagrań Czterech Refów z Ianem Woodsem, Simonem Spaldingiem czy Kenem Stephensem. Projektami tego rodzaju są też albumy Segars z Iwe van der Beekiem i Janem van Oudheusdenem oraz zbliżająca się wielkimi krokami płyta grupy Brasy z Patem Sheridanem.

Split daje swobodę twórczą muzykom, zwykle każda ze stron sama decyduje o kształcie swojej części płyty. Zdarza się, że muzycy towarzyszą sobie wzajemnie lub wymieniają się piosenkami, ale to nie reguła.

Album, o którym tu mowa, tworzą wspólnie muzycy grup Sushee i Hambawenah. Oba zespoły mają w swojej muzyce pierwiastki folkowe i sporo elementów morskich (grupa Sushee jest artystyczną kontynuacją szantowego zespołu Perskie Odloty). Na owoc ich pracy przyjdzie nam poczekać do jesieni, ale już dziś warto to wydawnictwo anonsować.

Informację wprowadził(a): Rafał "Taclem" Chojnacki - godz. 9:19, 12 czerwiec 2008, wyświetlono: 807 razy

KAMiL

wysłano: 11:35,12 czerwiec 2008

czekam z niecierpliwością... :D
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI