Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Szanty pod Żurawiem 2010 - list od Michała Juszczakiewicza

"Szanty pod Żurawiem" odbędą się w dniach 8-10 lipca. Prezentujemy fragmenty krótkiego, acz bardzo ciekawego listu od Michała Juszczakiewicza na temat tegorocznego festiwalu.

Witaj Macieju, trochę mnie rzuca po świecie, ale tradycyjnie szanty będą. Piszę z Szanghaju, gdzie pojutrze w polskim pawilonie na EXPO pokazuję swój film dokumentalny o odnalezieniu Mikołaja Kopernika. Wersja z lektorem mandaryńskim budzi generalnie wśród Polaków ogólną wesołość. Ale do rzeczy: w tym roku bardziej integrujemy się z "Fundacją Gdańską" organizującą Baltic Sail. Efekt synergii poawi się już w tym roku, a za rok powinno być jeszcze lepiej. Choć budżet nie zmieni się od zeszłego roku, a nawet trochę zmaleje, współpraca z "Baltic Sail" zaowocuje de facto trzema dniami koncertów. Zmiana polega na tym, że scenę stawiamy tym razem na Zielonym Moście nad Motławą - przy Zielonej Bramie - z widokiem na Żurawia - czyli wracamy zatem do korzeni.

 

8.07.2010

Zaczniemy od koncertu pt. "Zaruski party" i wodowania płyty koncertowej z zeszłego roku. Impreza klubowa za zaproszeniami. Płytę wydajemy ją w nakładzie 1000 egzemplarzy. Przekazujemy ją stowarzyszeniu, które odbudowuje żeglowiec. Będzie cegiełką-bonusem dla tych, którzy wspierają odbudowę. Nie będzie inaczej dystrybuowana. Utworów jest na niej czternaście. Chcemy jeszcze przez parę lat ponawiać edycję płyty w tej formule do czasu kiedy nie powstanie żaglowiec (plan zwodowania: rok 2012).

 

9.07.2010 (godz 15.00-23.00)

Koncert konkursowy o nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska na szantę premierową "Szant pod Żurawiem".

 

10.07.2010  (godz 18.30-23.00)

Koncert dla Baltic Sail - ten koncert to efekt synergii z "Baltic Sail", który przejmuje nasza scenę na sobotę i zaprasza artystów "Szant pod Żurawiem", aby dla żeglarzy biorących udział w Zlocie Baltic Sail - zlotu zagrali koncert "Szanty i jazz".

 

Jutro przy chińskim jedzonku skrobnę krótką, acz smaczną informację o tegorocznej edycji. Tu w Szanghaju dokończę banerek i prześlę do piątku. Strona będzie uaktualniona kiedy już wszystko potwierdzimy, a powinno to być do 22.06. Tyle na razie, przesyłam uściski z parnego i mglistego Szanghaju.

 

Michał Juszczakiewicz

___________________________

producent@szantypodzurawiem.pl

www.szantypodzurawiem.pl

601 656 443 tel/fax 58 556 47 49

Informację wprowadził(a): Maciej "YenJCo" Jędrzejko - godz. 1:19, 16 czerwiec 2010, wyświetlono: 2028 razy

agaka Agnieszka

wysłano: 13:19,24 czerwiec 2010

Czyli płytę-cegiełkę będzie można kupić na festiwalu? Wiadomo kiedy będą znane szczegóły odnośnie koncertów festiwalowych?
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI