Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Szanty w światowym show businessie

W marcu pisaliśmy o nowym projekcie Grzegorza Majewskiego - grze planszowej "Show Business". Miesiąc temu na międzynarodowych targach gier planszowych w niemieckim Essen gra miała swoją premierę.

„Do zespołu hip hopowego bierz zawsze szantymena. Niezła bestia!” – Michael Webb, USA


Bohaterem tej wypowiedzi jest John Kanaka Jr, artysta szantowy, zdradzający także fascynacje jazzem oraz muzyką o czarnych korzeniach i stający się właśnie na naszych oczach gwiazdą światowej sławy. Nie znacie ? Nie szkodzi, czytajcie dalej.

Cytowana wyżej wypowiedź nie jest złotą myślą z pamiętnika wytrawnego menadżera lub producenta muzycznego. Nie jest to także opinia recenzenta muzycznego. To wrażenia amerykańskiego gracza po pierwszej rozgrywce w grę planszową „Show Business” autorstwa Grzegorza Majewskiego, traktującą o szeroko pojętej światowej branży muzycznej.

Uważne oko obserwatora z Polski wychwyci być może ciekawy niuans na jednej z kart istniejących w grze, jak poniżej, a odpowiadający na pytanie, jaki to wszystko ma związek z branżą szantową. No i sam autor gry wyda się być może bardziej znajomy ;-)


Grzegorz Majewski, przez lata lider zespołu Perły i Łotry Shanghaju, producent czterech płyt Pereł oraz projektu Poles Apart, tym razem objawił się światu jako autor gry planszowej „Show Business”, w której gracze wcielają się w menadżerów zespołów muzycznych i dążą do osiągnięcia popularności i zarobienia godziwych pieniędzy. Informowaliśmy o tym w marcu tutaj. Premiera „Show Businessu” odbyła się w dniach 21-24.10.2010 r. na międzynarodowych targach gier planszowych „Internationale Spieletage” w Essen, gdzie pod specjalnie na tę okazję przygotowaną ścianą sławy „Wall of fame”, każdy mógł się przez chwilę poczuć jak lider zespołu muzycznego.

Już w marcowym artykule zapowiadaliśmy, że Grzegorz nie zapomni o swoich korzeniach, czyli środowisku szantowym i w gigantyczną ogólnoświatową machinę show businessu, odwzorowaną w grze, włączy także reprezentanta naszej muzyki. Nie tylko obietnica została spełniona w postaci Johna Kanaki Jr, ale dodatkowo Grzegorz wyposażył artystę w ponadprzeciętne umiejętności. Sprawiły one, iż John Kanaka Jr stał się niezwykle atrakcyjnym i wartościowym muzykiem tak, że menadżerowie rozchwytują go podczas rozgrywek do swoich składów bez względu na reprezentowany styl muzyczny.

Po dwóch tygodniach od premiery gry trudno ocenić czy i jaki wkład w promocję kultury szantowej na świecie będzie miała gra „Show Business”, ale jedno jest pewne. W świat idzie właśnie informacja od osób nie związanych z szantami, że szantymeni, to doskonali muzycy, którzy nie tylko sprawdzają się w swojej własnej branży, ale mogą stanowić również smaczny kąsek w innych składach i nie wolno pozwolić by zabierała ich do siebie konkurencja :-)

Więcej o samej grze możecie dowiedzieć się w najważniejszym światowym serwisie gier planszowych BardGameGeek tutaj lub z grudniowego numeru gazety „Świat gier planszowych”. Prezentację video samej gry, transmitowaną w październiku bezpośrednio z targów w Essen na cały świat możecie zobaczyć tutaj.

 

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 22:35, 28 listopad 2010, wyświetlono: 1305 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI