Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Szanty w TV Polonia

Gdyby nie czujność Kuby, to pewnie byśmy się nie dowiedzieli o tym, że w telewizji Polonia można posłuchać... Sąsiadów, i to z koncertu finałowego krakowskich "Shanties".

 

Sprawcami całego zamieszania okazali się Jolanta i Sławek Klupś, którzy od ponad roku

...

Gdyby nie czujność Kuby, to pewnie byśmy się nie dowiedzieli o tym, że w telewizji Polonia można posłuchać... Sąsiadów, i to z koncertu finałowego krakowskich "Shanties".

 

Sprawcami całego zamieszania okazali się Jolanta i Sławek Klupś, którzy od ponad roku realizują dla telewizji Polonia program "Opowieści wiatru i morza". Razem z Markeim Szurawskim opowiadają w nim ciekawe historie związane z żeglarstwem, tradycjami i ceremoniałem morskim, kulturą marynistyczną. Na końcu każdego odcinka zawsze znajduje się muzyczna pocztówka, gdzie autorzy prezentują widzom polską muzyczną scenę żeglarską.

 

W 35 odcinku, którego powtórkę będziecie mogli zobaczyć dziś kwadrans po północy, tematem przewodnim byli Kaszubi, ale w muzycznej pocztówce wystąpili Sąsiedzi.

 

Każdy nowy odcinek emitowany jest raz na dwa tygodnie w sobotę o godz. 11.35, powtórki we wtorek o godz. 17.40 i czwartek (a właściwie piątek) o godz. 0.15. W kolejnym odcinku (36.) znajdą się:
- opowieść o Kaszubach, Wdzydzach i Remusie - kaszubskim rycerzu
- relacja z Pucharu PZŻ klas nieolimpijskich
- o wyprawach polarnych opowie Jurek Różański
a w muzycznej pocztówce... Ryczące Dwudziestki i ich 25-lecie.

 

Zapraszamy, sobota, godz. 11.35, TV Polonia


Informację wprowadził(a): Kamil "KAMiL" Piotrowski - godz. 15:19, 29 maj 2008, wyświetlono: 774 razy

Dziadek Władek

wysłano: 7:12,30 maj 2008

Fajnie że wreszcie ktoś to "oficjalnie" zauważył. Kilukrotnie wstawiałem fotki z tego programu - ale jakoś mało kto tym się interesował. Jakoś ważniejsze są "szanty", Ffesriwali, koncerty... Program jest świetny - i warto mu poświęcić czas; nie tylko ze względu na muzyczną pocztówkę. Masę ciekawostek i - całkiem ciekawych spraw. Jedną z ważniejszych było przybliżenie ludziom wizerynku Polki - żeglarki, która jakże dawno temu opłynęła samotnie świat.. "Rejs wiódł trasą na Barbados, a następnie przez Kanał Panamski, Pacyfik, Ocean Indyjski, Przylądek Dobrej Nadziei, na Atlantyk do Wysp Kanaryjskich. Była to więc trasa zbliżona do szlaku Leonida Teligi (opłynął samotnie świat w latach 1967-69 na jachcie "Opty", ustanowił rekord samotnej żeglugi bez zawijania do portu - 165 dni). 20 marca 1978 kpt. Krystyna Chojnowska-Liskiewicz zamknęła pętlę na Atlantyku opływając jako pierwsza kobieta w historii kulę ziemską. 21 kwietnia dopłynęła do Las Palmas kończąc oficjalnie rejs dookoła świata, a 18 czerwca 1978 roku przypłynęła z powrotem do Gdańska. Rejs Krystyny Chojnowskiej-Liskiewicz na jachcie "Mazurek" trwał prawie dwa lata, a ona przebywała 356 dni samotnie na morzu, pokonała 28 696 mil morskich" Warto było posłuchać Jej wspomnień:-) To NAPRAWDĘ ŚWIETNY PROGRAM - i świetną sprawą jest to, że "idzie" na cały świat; w TYP "Polonia". Może warto by w portalach "szantowych" podawać na bieżaco "rozkładówki" programów, które traktują o "wodzie i wietrze"? - nie tylko o pieśni z tym związanej?
Odpowiedz na ten komentarz
YenJCo

wysłano: 12:58,30 maj 2008

Świetny pomysł Dziadku Władku z tą ramówką. Pomożesz nam w tym ? Ja niestety praktycznie nie ogladam telewizji :( nie mam kiedy :( Gdybyś zechciuał raz w miesiącu wysyłać nam takie opracowanie chętnie je zamieścimy. Warto by tez zamieszczać to na szanty24. To lezy w interesie wszystkich. A program Państwa Klupsiów widziałem tylko raz i to bardzo dawno temu. Rzeczywiście był świetny. Polecam. Kiedyś nawet prosiłem Sławka o wysyłanie informacji na ten temat ale chyba obaj nie mieliśmy czasu i ostatecznie nie dopilnowalismy tego. Napewno warto się tym zająć bo robią naprawdę świetną robotę. Wszystkie szantowo-żeglarskie media powinny ze sobą współpracować ku chwale szant. Tylko skąd brać czas zeby to wszystko ogarnąć. Dlatego prosze wszystkich i pomoc. W kupie siła ;-) Wysyłajcie na adres redakcja@szantymaniak.pl każdą informację warta opublikowania. Pamiętajcie że każdy może być reporterem Szantymaniaka i dodawać informacje samodzielnie. (więcej w dziale SZANTYMANIAK=> Zostań reporterem...) Sssciskam yen
Odpowiedz na ten komentarz
marekp

wysłano: 20:44,7 czerwiec 2008

Małe sprostowanie - program , Opowieści wiatru i morza " emitowany jest co dwa tygodnie . Przemiennie z programem pt. ,, Cała naprzód "
Odpowiedz na ten komentarz
KAMiL

wysłano: 12:14,9 czerwiec 2008

ale dzięki za czujność
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI