Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Szantymaniak w pełnych Żaglach

Właśnie ukazał się w sprzedaży kwietniowy numer Magazynu Sportów Wodnych Żagle a w nim... Szantymaniak. Na czterech stronach znalazły się artykuły i zdjęcia relacjonujące szantowe wydarzenia ostatnich miesięcy. To efekt współpracy jaką w ...

Właśnie ukazał się w sprzedaży kwietniowy numer Magazynu Sportów Wodnych Żagle a w nim... Szantymaniak. Na czterech stronach znalazły się artykuły i zdjęcia relacjonujące szantowe wydarzenia ostatnich miesięcy. To efekt współpracy jaką w grudniu 2007 r. podjęły redakcje "Żagli" i "Szantymaniaka".

Robocze spotkanie odbyło się w październiku w tawernie "Gniazdo Piratów". Wzięli w nim udział: Waldemar Heflich - redaktor naczelny "Żagli", Maciek Jędrzejko - twórca i redaktor naczelny Wolnego Portalu Szantowego Szantymaniak.pl, Kamil Piotrowski - twórca i redaktor naczelny Magazynu Miłośników Pieśni Morza "Szantymaniak" oraz Tomek Honkisz - prezes Fundacji "Gniazdo Piratów", która wtedy wydawała magazyn. Na tym spotkaniu omówiono możliwości współpracy i przedstawiono pierwsze pomysły wspólnych działań na ten rok. Wtedy też niżej podpisany otrzymał zaproszenie do współpracy z "Żaglami" przy przygotowaniu materiałów ze sceny szantowej.

Kiedyś szant na łamach "Żagli" było sporo. Pisali tu m.in. Marek Szurawski, Jerzy Rogacki, Mirek Kowalewski, a ostatnio Sławek Klupś i Alina "Malina" Raduła. Od jakiegoś czasu o szantach u żeglarzy ucichło. Dlatego propozycja Waldka Heflicha bardzo nas zaskoczyła, ale i ucieszyła. Zaproponował, by raz na kwartał ukazywały się na 4 specjalnych stronach (!) materiały przygotowywane przez naszą redakcję. Od grudnia regularnie ukazywała się strona z krótkimi nowinami ze świata szant. W numerze kwietniowym po raz pierwszy o szantach możecie poczytać trochę więcej :D.

Mamy nadzieję, że dzięki tej współpracy, a o to nam głównie chodzi, żeglarze wrócą do szant, a szantymaniacy (ci, którzy jeszcze tego nie zrobili) pokochają żagle.

W "Żaglach" zadebiutowali: Maciek Jędrzejko, Michał Nowak, Tomek Goliński (choć nie podpisano jego zdjęcia :D) i Basia "Mrufa" Ciechanowska. Wśród autorów znalazł się też Maciek "McViking" Ślusarczyk, ale on do debiutantów już nie należy. Kolejne strony "Szantymaniaka" w "Żaglach" w sierpniu.

Informację wprowadził(a): Kamil "KAMiL" Piotrowski - godz. 17:52, 21 marzec 2008, wyświetlono: 758 razy

alf

wysłano: 20:7,22 marzec 2008

Chyba powien brzmiec "Na pełnych żaglach" jezeli autor juz koniecznie chciał metafor.
Odpowiedz na ten komentarz
KAMiL

wysłano: 17:46,23 marzec 2008

ale skłaniałbym się bardziej ku wersji mn: "Pod pełnymi Żaglami"
Odpowiedz na ten komentarz
Jachu

wysłano: 20:13,23 marzec 2008

... "..w pełnych"? To jest przypadek szczególny - wiadomo, że chodzi o pojawienie się Szantymaniaka w (środku) wydania tego miesięcznika. I dlatego takie połączenie uważam za sensowne. Pozostałe propozycje to już istniejące formy, które mają już konkretny sens. Oczywiście, z punktu widzenia językowego, jest to neologizm, ale po prostu w tej akurat sytuacji pasuje - przynajmniej mnie...
Odpowiedz na ten komentarz
KAMiL

wysłano: 0:27,24 marzec 2008

:p
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI