Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Szkoła morza

Zamieszkać na żaglowcu, przeżyć morską przygodę, poznać odległe lądy i poczuć się jak szesnastowieczny odkrywca. Czy to możliwe w XXI wieku, kiedy wszystko pędzi i nikt nie ogląda się za siebie, gdy najważniejszy staje się osobisty sukces?

 

Stowarzyszenie

...

Zamieszkać na żaglowcu, przeżyć morską przygodę, poznać odległe lądy i poczuć się jak szesnastowieczny odkrywca. Czy to możliwe w XXI wieku, kiedy wszystko pędzi i nikt nie ogląda się za siebie, gdy najważniejszy staje się osobisty sukces?

 

Stowarzyszenie "Edukacja pod Żaglami" od siedmiu lat organizuje Szkoły pod Żaglami na żaglowcu Pogoria. Co roku niemal stu uczniów z polskich gimnazjów i liceów poznaje smak morskiej przygody. Przez miesiąc uczą się, pracują i mieszkają na statku. Dowiadują się, że tylko dzięki współpracy z drugim człowiekiem mogą coś osiągnąć, poznają potęgę morza, które dla młodych ludzi jest najlepszym wychowawcą.

 

Zimą 2007 roku sukcesem zakończyły się dwie Szkoły pod Żaglami zorganizowane przez Stowarzyszenie "Edukacja pod Żaglami". Uczniowie odwiedzili między innymi: Wyspy Kanaryjskie, Maderę oraz odległy Dakar. W 2008 roku planowane są także dwa rejsy, w tym jubileuszowa piętnasta Szkoła pod Żaglami. 

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności żeglarskie oraz stawiać pierwsze kroki na pokładzie, Stowarzyszenie postanowiło zorganizować wakacyjne rejsy szkoleniowe na żaglowcu Pogoria. Najbliższy taki rejs rozpoczyna się 18 sierpnia w malowniczej Lizbonie, dalej statek płynie przez La Corunę, Portsmouth i Cherburg, a kończy się 02 września w Amsterdamie.

 

Do udziału zapraszamy szczególnie młodzież uczącą się i studiującą oraz wszystkich chętnych, którzy chcieliby przeżyć morską przygodę na żaglowcu Pogoria oraz zaznać smaku pływania po ciekawym akwenie. Rejon wschodniego Atlantyku, Zatoka Biskajska, Kanał La Manche to wody, na których można spotkać zróżnicowane warunki pogodowe oraz ciekawe pod względem żeglarskim i historycznym porty. Podczas rejsu przewidujemy także szkolenie i ćwiczenia z locji, nawigacji po wodach pływowych oraz prawa morskiego.

 

Więcej informacji na stronie www.epz.pl oraz u kapitana rejsu Aleksandra Koślacza:

tel. +48 693 693 944; e-mail: alek@koslacz.pl

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 15:9, 25 lipiec 2007, wyświetlono: 725 razy

SoR

wysłano: 16:16,25 lipiec 2007

Szkoda, że tak późno ukazał się ten artykuł na szantymaniaku :( Mam nadzieję, że w przyszłym roku również taki rejs się odbędzie, czas zacząć zbierać fundusze ;-) Sail Ho!
Odpowiedz na ten komentarz
grzywa

wysłano: 16:30,25 lipiec 2007

Pozdrawiam, Grzywa. :)) Dobrze, że jesteś.
Odpowiedz na ten komentarz
toshka

wysłano: 11:45,26 lipiec 2007

ze czasy podstawówki czy liceum minęły... wychodzi na to, że jestem za stara, żeby popłynąć na taki rejs, ech...
Odpowiedz na ten komentarz
SoR

wysłano: 19:52,29 lipiec 2007

toshka, nie ma się co martwić na zapas, na stronie organizator serdecznie zaprasza młodzież uczącą się i studiującą, a z tego co wiem to Ty studentka jesteś ;-)
Odpowiedz na ten komentarz
Waldek10

wysłano: 13:55,30 lipiec 2007

Dziekuje Doktorze za przypomnienie Krzysztofa, dziekuje Antek za podjecie tematu. Tworczosc Malinowskiego i jego pozycje na polskiej scenie szantowej sledze od lat chyba pieciu. Zaczelo sie od plyty "Gdzies na wielkim morzu" wydanej jeszcze w kraju i swietnej piosenki "Porabane szczescie". Kazdy z nas ma cos porabanego, cos nie idzie, cos przeszkadza lub ktos. Ta piosenka z wielka doza humoru przelamuje wszelkie bariery, nawet Krysi z zalogi "MWWZS", policjant w Warszawie za ewidentne przekroczenie przepisow o ruchu drogowym nie nalozyl mandatu. Wszystkie utworki na tej plycie maja swoj niepowtarzalny klimat i swoj urok. Na tworzonej obecnie plytce "Pytania" Krzysztof zadaje wiele pytan, ukazuje wiele problemow, ktore za nim chodza. Mysle, ze nowa plytka, do ktorej przymierza sie Krzysztof bedzie bardzo udana, swiadcza o tym robocze nagrania clipow na YouTube. Krzysztof, wraz z zaloga Mazury Woda Wiatr Zagle Szanty zyczymy Tobie "Tak trzymac!"
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI