Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

THE DUBLINERS we Wrocławiu!

 

Legenda muzyki folk na jedynym koncercie w Polsce!

1 marca 2009 na zakończenie XX Jubileuszowych Spotkań z Piosenka Żeglarską i Muzyką Folk "Szanty we Wrocławiu" w Wytwórni Filmów Fabularnych wystąpi legendarny zespół THE ...

 

Legenda muzyki folk na jedynym koncercie w Polsce!

1 marca 2009 na zakończenie XX Jubileuszowych Spotkań z Piosenka Żeglarską i Muzyką Folk "Szanty we Wrocławiu" w Wytwórni Filmów Fabularnych wystąpi legendarny zespół THE DUBLINERS!

 

Formacja okrzyknięta ojcami chrzestnymi  irlandzkiej piosenki folkowej.

To oni wyciągnęli z pubów tradycyjną irlandzką muzykę na światło dzienne, dzięki nim tak naprawdę świat po raz pierwszy mógł usłyszeć i poczuć jak biją irlandzkie serca w rytm jigów, hornpipów, reelów.

 

Zespół powstał w 1962 roku w Dublinie z inicjatywy Ronnie Drewa, Ciarana Bourkea, Barneya McKenna i Luka Kellyego. Już następnego roku wydali debiutancką płytę, bardzo ciepło przyjętą przez krytykę muzyczną. Ale dopiero single Seven Drunken Nights i Black Velvet Band, które okazały się rewelacją na brytyjskich listach przebojów stały się kamieniem milowym w drodze ku popularności zespołu. Od tej chwili zespół koncertuje w całym świecie, ich popularność dalece przerosła oczekiwania muzyków w momencie powstania. Dziesiątki wydawnictw zarówno studyjnych, koncertowych, jak i składankowych najlepiej świadczy o fenomenie The Dubliners.

 

Zespół często wspiera innych wykonawców, zarówno folkowych (pojawili się na płytach Jima McCanna, Christy Moorea, The Fureys i Stocktons Wing), jak i rockowych (choćby U2 i Hothouse Flowers). Najbardziej jednak upodobali sobie współpracę z symbolem młodego pokolenia lat 80. - The Pogues. Zaczęli od wspólnych nagrań studyjnych (najbardziej znana jest wspólna wersja Irish Rover, lecz zarejestrowali również Rare Old Mountain Dew, Jack O'Heroes i dwie wersje Whiskey in The Jar), później pojawiali się też na solowych płytach Shane'a MacGowana, a w grudniu 2001 roku uświetnili dubliński koncert reaktywowanej po latach grupy The Pogues.

 

Mimo upływu czasu i co za tym idzie wieku członków zespołu, The Dubliners wciąż elektryzują tysiące słuchaczy swoją energia i charyzmą. Ktoś kiedyś powiedział, że muzyka folkowa jest dopóty wspaniała, dopóki muzycy pamiętają o jej korzeniach i źródłach i tacy po dziś dzień są The Dubliners - absolutnie niepowtarzalni i jedyni.

 

Koncert: 01.03.2009 r., Wytwórnia Filmów Fabularnych, ul. Wystawowa 1 we Wrocławiu

Występ gwiazd poprzedzi koncert zespołu CARRANTUOHILL z towarzyszeniem grupy tanecznej w muzyczno - tanecznym show TOUCH OF IRELAND

 

Bilety w cenie :60zł/90zł/120zł/150zł (cena uzależniona od miejsca)

Karnet festiwalu "Szanty we Wrocławiu" upoważnia również do wejścia na koncert The Dubliners .

Informacje, rezerwacje: klejf@interia.pl, www.wrockfest.pl  

Informację wprowadził(a): Renata "Ren" Łatacz - godz. 21:19, 13 luty 2009, wyświetlono: 1343 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI