Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Tomek Morozowski opuścił Cztery Refy i Flash Creep

Kilka dni po festiwalu "Euroszanty & Folk" w Sosnowcu dotarła do nas niezbyt radosna wiadomość: Tomasz Morozowski postanowił opuścić Cztery Refy i Flash Creep. Ostatni koncert w Kutnie Refy zagrały już bez niego. Flash Creep 20 września w Poznaniu pokaże się ...

Kilka dni po festiwalu "Euroszanty & Folk" w Sosnowcu dotarła do nas niezbyt radosna wiadomość: Tomasz Morozowski postanowił opuścić Cztery Refy i Flash Creep. Ostatni koncert w Kutnie Refy zagrały już bez niego. Flash Creep 20 września w Poznaniu pokaże się tylko jako duet...

- Dziękuję za zainteresowanie powodami mojej decyzji - powiedział nam Tomek. - Nie chciałbym sprawić nikomu przykrości i odmówić wyjaśnienia z jakiego powodu odchodzę. Najogólniej z takiego, by wszystkim działo się lepiej niż działoby się, gdybym został. Kiedyś wspólna gra była wspólnym dobrem. Wzajemnie się rozwijaliśmy. Dotarliśmy do granicy, za którą ktoś musiałby zrezygnować z siebie, by zespoły mogły dalej funkcjonować. Ponieważ największe zmiany zaszły we mnie (nieważne - dobre czy złe), by nie zaburzać linii zespołów postanowiłem odejść. Nie chcę mówić o szczegółach, by nikogo nie wciągać w niemiły aspekt rozstania.

Swą przygodę ze sceną szantową Tomek Morozowski rozpoczął od łódzkiej grupy Koga. Do składu Czterech Refów dołączył w połowie 1999 r. Poznany w pracy przez Izę Puklewicz wcześniej pełnił jedynie rolę... opiekuna córki Izy i Maćka. Od XIV Bałtyckiego Festiwalu Piosenki Morskiej w Gdyni był już etatowym członkiem grupy.

Pięć lat temu wraz z Maciejem Łuczakiem i Izabelą Puklewicz utworzył grupę Flash Creep. Jego odejście jest tu stratą wyjątkową - mandolina była niezwykle ważnym elementem brzmienia zespołu. Nie ma jednak mowy o zawieszeniu działalności FC. - Flash Creep będzie grało dalej, bo... show must... itd.  - napisał na forum Szantymaniaka Maciek Łuczak.

 

Na zdjęciach: Tomek podczas ostatnich "Szant w Giżycku" (fot. Tomasz GOLIŃSKI) oraz ostatni koncert Tomka w składzie Czterech Refów - tawerna festiwalowa "Euroszanty & Folk" z 6 na 7 września 2008 r. (fot. Michał NOWAK).

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 13:11, 19 wrzesień 2008, wyświetlono: 1276 razy

Makenzen

wysłano: 17:35,19 wrzesień 2008

"wcześniej pełnił jedynie rolę... opiekuna córki Izy i Maćka" ...pan niania! Rzadkie zjawisko w przyrodzie, ale jakże miłe :) Fakt, tej mandolinki będzie brakować. Nawet jeśli znajdzie się następca... to nie zagra tak jak Tomek.
Odpowiedz na ten komentarz
bartosik

wysłano: 8:51,20 wrzesień 2008

... poznaliśmy (?) przyczynę odejścia Tomka. My i szefowie obu zespołów. "Nie chcę mówić o szczegółach, by nikogo nie wciągać w niemiły aspekt rozstania." - zastanawiam się jaki niemiły? Owszem, chyba dla zespołów - jeśli wyjeżdża się z Sosnowca normalnie a w poniedziałek wysyła suchego maila z informacją, że z dniem dzisiejszym kończy się współpracę z Refami i FC, to rzeczywiście reszta może poczuć się niemiło zaskoczona. Wszak terminy umówionych koncertów sięgają grudnia. Ale na szczęście, zespół gra dalej. --------------------------------- "Show must go on - napisał na forum Szantymaniaka Maciek Łuczak." Michale - jeśli piszesz, że napisał, to traktuję to jako cytat. Rzetelność dziennikarska wymaga w tym miejscu dosłowności. A to chyba nie tak było napisane. Różnica drobna, ale nie świadczy najlepiej o piszącym. "Prawie robi różnicę". Dziś dopisałeś dwa wyrazy - a jutro? ;) Mariusz Bartosik
Odpowiedz na ten komentarz
Izabela

wysłano: 8:56,20 wrzesień 2008

Hmmm.... Nie wiedziałam ,że Tomek z nami -ze mną i Maćkiem założył zespól Flas Creep..... no no no...... Ja wim,że to Maciej ze mną i Tomkiem zorganizował właśnie tę grupę...ale może ja mam złe dane.....Może śniło mi się....sen...sen...sen... Zapewne realia i prawdę zna własnie Tomek.... Ps.Przykro mi dowiadywać się o powodach odejścia Tomka z zespołu, z artykułu na forum..... Nam po 15 latach znajomości, wielu latach wspólnego grania ....nie powiedział nic na temat swoich podjętych decyzji.....poinformował nas drogą mailową o rezygnacji....bez słowa rozmowy...i jakiegokolwiek kontaktu......W moim notesie mam umówionych...podpisanych umów na wspólne granie z Tomkiem z F.C do Grudnia...łącznie z Festiwalem Tratwa,Muzyczne Perły i Szantak.w Poznaniu.....cóż...decyzja Tomka-nagła postawiła nas w dośc niezręcznej sytuacji w sosunku do organizatorów festiwali i nie tylko.....Jakoś sobie musimy z tym poradzić.....z powodu tego ,że tak bardzo nas zaskoczył...własnie dzisiaj-jak pisał mn,gramy w Poznaniu w duecie..... Pozdrawiam......"... sen sen sen..to był.piękny sen..."
Odpowiedz na ten komentarz
Torsade

wysłano: 11:11,20 wrzesień 2008

Izabela napisał: Hmmm.... Nie wiedziałam ,że Tomek z nami -ze mną i Maćkiem założył zespól Flas Creep..... no no no...... Ja wim,że to Maciej ze mną i Tomkiem zorganizował właśnie tę grupę...ale może ja mam złe dane.....Może śniło mi się....sen...sen...sen... Zapewne realia i prawdę zna własnie Tomek.... Ps.Przykro mi dowiadywać się o powodach odejścia Tomka z zespołu, z artykułu na forum..... Nam po 15 latach znajomości, wielu latach wspólnego grania ....nie powiedział nic na temat swoich podjętych decyzji.....poinformował nas drogą mailową o rezygnacji....bez słowa rozmowy...i jakiegokolwiek kontaktu......W moim notesie mam umówionych...podpisanych umów na wspólne granie z Tomkiem z F.C do Grudnia...łącznie z Festiwalem Tratwa,Muzyczne Perły i Szantak.w Poznaniu.....cóż...decyzja Tomka-nagła postawiła nas w dośc niezręcznej sytuacji w sosunku do organizatorów festiwali i nie tylko.....Jakoś sobie musimy z tym poradzić.....z powodu tego ,że tak bardzo nas zaskoczył...własnie dzisiaj-jak pisał mn,gramy w Poznaniu w duecie..... Pozdrawiam......"... sen sen sen..to był.piękny sen..." Izabela napisał: Hmmm.... Nie wiedziałam ,że Tomek z nami -ze mną i Maćkiem założył zespól Flas Creep..... no no no...... Ja wim,że to Maciej ze mną i Tomkiem zorganizował właśnie tę grupę...ale może ja mam złe dane.....Może śniło mi się....sen...sen...sen... Zapewne realia i prawdę zna własnie Tomek.... Ps.Przykro mi dowiadywać się o powodach odejścia Tomka z zespołu, z artykułu na forum..... Nam po 15 latach znajomości, wielu latach wspólnego grania ....nie powiedział nic na temat swoich podjętych decyzji.....poinformował nas drogą mailową o rezygnacji....bez słowa rozmowy...i jakiegokolwiek kontaktu......W moim notesie mam umówionych...podpisanych umów na wspólne granie z Tomkiem z F.C do Grudnia...łącznie z Festiwalem Tratwa,Muzyczne Perły i Szantak.w Poznaniu.....cóż...decyzja Tomka-nagła postawiła nas w dośc niezręcznej sytuacji w sosunku do organizatorów festiwali i nie tylko.....Jakoś sobie musimy z tym poradzić.....z powodu tego ,że tak bardzo nas zaskoczył...własnie dzisiaj-jak pisał mn,gramy w Poznaniu w duecie..... Pozdrawiam......"... sen sen sen..to był.piękny sen..." No i sen się skończył....ha,ha,ha
Odpowiedz na ten komentarz
Dziadek Władek

wysłano: 13:2,20 wrzesień 2008

Izabela napisał: Zapewne realia i prawdę zna własnie Tomek.... ...decyzja Tomka-nagła postawiła nas w dośc niezręcznej sytuacji w sosunku do organizatorów festiwali i nie tylko..... ... sen sen sen..to był.piękny sen..." Zapewne tak - ale być może i inni też znają.. Ludzie przychodzą i odchodzą - czasem właśnie bez słowa. może dlatego, by nie musieli kłamać? Niezręczne sytuacje - no cóż, nie pierwsze i nie ostatnie w naszym "szantowym ruchu". A tak naprawdę to nie wydaje mi się, że to był sen - choćby najpiękniejszy. Pozostały wspomnienia i płyta - a to już jest całkiem wymierne. Żadnego snu nie można "nagrać' i zostawić ludziom...
Odpowiedz na ten komentarz
Lorka

wysłano: 13:3,20 wrzesień 2008

Torsade napisał: No i sen się skończył....ha,ha,ha No, kochanieńki, gratuluję empatii, dobrego smaku i dobrego wychowania. Nie pozdrawiam serdecznie, Lorka
Odpowiedz na ten komentarz
Torsade

wysłano: 14:9,20 wrzesień 2008

Torsade napisał: Lorka napisał: Torsade napisał: No i sen się skończył....ha,ha,ha No, kochanieńki, gratuluję empatii, dobrego smaku i dobrego wychowania. Nie pozdrawiam serdecznie, Lorka Zadziwiające jak poznajecie czy jestem facetem czy babką.
Odpowiedz na ten komentarz
M. Nowak

wysłano: 19:52,20 wrzesień 2008

Przepraszam za niedokładny cytat - musiałem szybko kończyć edycję, dopiero dziś sprawdziłem. Myślę, że poprzedni nie wypaczał myśli Maćka - tym niemniej przepraszam i życzę sukcesów całej trójce.
Odpowiedz na ten komentarz
Dany-Lnp

wysłano: 19:52,20 wrzesień 2008

Moi drodzy fakt bardzo lubie słuchać Flash Creep choć ci co mnie znajom wiedzą że dla mnie a'capella to całe życie. Tomek podjął badzo trudnął decyzję i gwarantuje Wam, że na pewno nie jest mu z tym łatwo widać miał gośc jakiś powód!!. Czy to o czym piszecie to jest temat który powinien wszystkich zainteresować?? Czy nawet "niesnaski" o których piszecie potrzebują szerszego komentarza czytelników szantymaniaka ?? Myślę że nie Iza i Maciek macie bardzo duży autorytet w środowisku nazwijmy to szantymaniakowym jeśli mogę prosić wyjaśnjicie sobie to we własnym gronie i nie wciągajcie Nas w nazwijmy to WASZE "układy". Serdecznie pozdrawiam Dany i życzę wszystkim wyciszenia :)
Odpowiedz na ten komentarz
bodo

wysłano: 10:4,21 wrzesień 2008

Dany! Dobry komentarz. Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI