Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Tratwa 2010 - Konkurs

Krakowska Fundacja Żeglarstwa, Sportu i Turystyki „Hals”, Żeglarski Klub Morski w Katowicach i Chorzowskie Centrum Kultury zapraszają młode zespoły zafascynowane muzyką wiatru i wody do wzięcia udziału w konkursie w trakcie XXVI Festiwalu Piosenki Żeglarskiej TRATWA 2010.

Krakowska Fundacja Żeglarstwa, Sportu i Turystyki „Hals”, Żeglarski Klub Morski w Katowicach i Chorzowskie Centrum Kultury zapraszają młode zespoły zafascynowane muzyką wiatru i wody do wzięcia udziału w konkursie w trakcie XXVI Festiwalu Piosenki Żeglarskiej TRATWA 2010.

Poniżej publikujemy regulamin konkursu, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z programem festiwalu, który dostępny jest tutaj.

 Regulamin Konkursu na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Żeglarskiej TRATWA 2010

 

1. Organizatorem konkursu jest Krakowska Fundacja Żeglarstwa, Sportu i Turystyki „Hals”. Współorganizatorami są Żeglarski Klub Morski w Katowicach i Chorzowskie Centrum Kultury.

2. Konkurs odbędzie się w Chorzowskim Centrum Kultury w dniu 12 listopada 2010 roku (piątek) podczas Festiwalu Tratwa w godzinach od 14.00 do 17.00.

3. W konkursie mogą brać udział soliści i zespoły, które wykonują muzykę związaną z morzem (szanty, pieśni kubryku i inne pieśni żeglarskie).

4. Każdy podmiot wykonawczy biorący udział w konkursie ma zaprezentować 15 - 20 minut program, w którym wykona szanty, pieśni kubryku lub współczesne pieśni autorskie o tematyce żeglarskiej.

5. Czas pobytu zespołu na scenie tj. prezentacja programu oraz czynności przygotowawczo - zakończeniowe nie powinien przekroczyć 25 minut.

6. Uczestnicy wykonują swój repertuar na żywo (bez użycia playbacku lub pół-playbacku), niedozwolone jest również używanie instrumentów elektronicznych (syntezatorów). Niezastosowanie się do powyższego spowoduje dyskwalifikację wykonawcy.

7. Uczestnicy zobowiązani są najpóźniej do dnia 15 października 2010 zgłosić chęć udziału poprzez wysłanie na adres organizatora ZGŁOSZENIA zawierającego: a/ nazwę zespołu (imię i nazwisko solisty), b/ skład zespołu, c/ adres do korespondencji pocztowy i e-mail, telefon kontaktowy, d/ dane o utworach (tytuł, autor tekstu, autor muzyki), e/ wymagania sprzętowe (liczba mikrofonów, wyjść instrumentalnych itp.), f/ krótką informację o zespole/soliście (data rozpoczęcia działalności, ważniejsze nagrody i osiągnięcia). Zgłoszenia dokonywane powinny być e-mailem na adres: hals@hals.krakow.pl z dopiskiem "Konkurs-Tratwa".

8. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo niedopuszczenia do konkursu zgłoszonego zespołu.

9. O zakwalifikowaniu do udziału w Koncercie Konkursowym w dniu 12 listopada zespół zostanie poinformowany osobną wiadomością e - mail przesłaną na adres podany w zgłoszeniu.

10. Zespoły zakwalifikowane mają obowiązek zgłosić się do organizatora w dniu 12 listopada 2010 roku w Chorzowskim Centrum Kultury do godziny 12.00 oraz odbyć próbę mikrofonową przed koncertem.

11. Kolejność występów w konkursie będzie podana przed rozpoczęciem konkursu.

12. W konkursie obowiązuje następująca klasyfikacja i nagrody: a/ klasyfikacja: 1, 2 i 3 miejsca w konkursie oraz wyróżnienia b/ nagrody: nominacja na Przegląd Konkursowy Festiwalu Shanties 2011 oraz nagrody rzeczowe

13. Jury ma prawo nie przyznać jednej lub wszystkich nagród i wyróżnień, o których mowa w pkt.12

14. Jury podejmuje decyzję o przyznaniu nagród i wyróżnień opisanych w pkt 12 na posiedzeniu bezpośrednio po zakończeniu przesłuchań konkursowych, na którym sporządza werdykt. Członków Jury obowiązuje bezwzględna tajemnica werdyktu, aż do momentu jego odczytania.

15. Werdykt Jury będzie odczytany podczas koncertu Gwiazd i Laureatów.

16. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do używania w celach promocyjnych zdjęć, filmów i materiałów dźwiękowych z imprezy.

 

Formularz zgłoszeniowy do pobrania tutaj

 

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 października.

Zapraszamy!

Informację wprowadził(a): Jolanta "Skrzypaczka" Gacka - godz. 10:35, 20 wrzesień 2010, wyświetlono: 1816 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI