Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Weekend Kultury Irlandzkiej w Sosnowcu

Dzień św. Patryka zbliża się wielkimi krokami. W wielu miastach odbędą się z tej okazji imprezy przybliżające kulturę Irlandii.

Bardzo ciekawie zapowiada się Weekend Kultury Irlandzkiej w Sosnowcu, którego organizatorami są Miejski Klub im. Jana Kiepury w Sosnowcu, Art Cafe Muza, Old Central Pub i zespół tańca irlandzkiego Lia Fail.

 

Przeczytaj zaproszenie organizatorów:

W środę 17 marca 2010 roku odbędzie się tradycyjne irlandzkie święto - St. Patrick's Day - Dzień św. Patryka! Z tej okazji postanowiliśmy w weekend 12-14 marca 2010 roku przygotować dla Państwa kilka atrakcji na terenie miasta Sosnowiec, które pomogą wczuć się w niezwykle magiczny klimat Szmaragdowej Wyspy oraz przybliżyć nam jej historię i tradycję.

W ramach imprezy St. Patrick's Day - Weekendu Kultury Irlandzkiej - wyświetlimy całkowicie za darmo kilka najgłośniejszych filmów o Irlandii, zarówno o jej burzliwych losach i drodze do wolności, jak i tych ukazujących celtycką magię. Odbędzie się również prelekcja o Irlandii, a przez cały czas trwania imprezy otwarta będzie wystawa tematyczna. Tradycyjny taniec irlandzki w wykonaniu polskiego zespołu Lia Fail będzie można nie tylko podziwiać, lecz także spróbować wykonać, biorąc udział w wieczornym céilí - niezwykle porywającej i energetycznej zabawie tańczonej do muzyki zespołu szanty & folk Sąsiedzi.

 

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy warsztaty taneczne dla osób w wieku od 8 do 80 lat, zarówno dla tych, którzy w tańcu czują się swobodnie, jak i dla chcących spróbować czegoś nowego. Wiedzę zdobytą na warsztatach będzie można wykorzystać już tego samego dnia, ponieważ na zakończenie St. Patrick's Day - Weekendu Kultury Irlandzkiej, odbędzie się koncert jednego z najstarszych, a bez wątpienia najbardziej porywającego zespołu muzyki irlandzkiej w Polsce - Stonehenge. Więcej można się dowiedzieć odwiedzając stronę www.stpatrick.kiepura.pl

 

 

Program imprezy:

Piątek 12 marca

20:00 Old Central Pub – Pokaz tańca irlandzkiego w wykonaniu zespołu Lia Fail wraz z zabawą z publiką.

 

Sobota 13 marca

12:00 Art Cafe Muza - Odsłonięcie wystawki o Irlandii, głównie ukazującą jej romantyczną stronę.

12:00 do 16:30 Art Cafe Muza - projekcja filmów ukazujących atmosferę oraz burzliwe czasy przemian w Irlandii:

* Krwawa Niedziela – obsypany licznymi nagrodami film Paula Greengraasa

* Wiatr Buszujący w Jęczmieniu - film Kena Loacha; Laureat Złotej Palmy w Cannes 2006.

16:30 do 17:00 Art Cafe Muza - prelekcja Amnesty International „Irlandia Północna a prawa człowieka - stare i nowe problemy”

18:00 do 19:00 Klub im. J. Kiepury - show taneczne zespołu Lia Fail

• "Taniec irlandzki na przestrzeni wieków” - pokaz tańców tradycyjnych, układów z irlandzkich show i zawodów, step irlandzki oraz co ma wspólnego szanta z irish folkiem

19:30 do 20:00 Art Cafe Muza – prelekcja o Irlandii, porównanie jej historii i kultury do polskiej

20:00 do 23:00 Art Cafe Muza- CEILI(OWISKO)!

• potańcówka celtycka, czyli jak się bawią Irlandczycy w Pubach!

• W przerwach mini-konkurs taneczny IRISH DANCE-OFF!

• Zabawa CEILI odbędzie się do muzyki na żywo w wykonaniu zespołu folkowo-szantowego Sąsiedzi

 

Niedziela 14 marca

10:00 do 16:30 Energetyk - warsztaty tańca irlandzkiego – cena biletów 10zł.

* 10:00-12:00 proste tańce tradycje "ceili" - osoby z biletem na wieczorny koncert wstęp wolny!

* 12:15-14:15 nauka tańca w obuwiu miękkim

* 14:30-16:30 nauka stepu irlandzkiego

19:00 do 22:00 Klub im. J. Kiepury – finałowy koncert i gwiazda St. Patrick’s Day - koncert zespołu muzyki celtyckiej Stonehenge. W trakcie pokazy taneczne Lia Fail – cena biletów 20/10 zł.

Na czas trwania St. Patrick's Day w Art Cafe Muza oraz Klubie im. Jana Kiepury otwarta będzie wystawa fotograficzna o Irlandii. W trakcie trwania imprezy St. Patrick’s Day, Art Cafe Muza oraz Old Central Pub można będzie spróbować tradycyjnej, irlandzkiej kuchni.

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 16:6, 5 marzec 2010, wyświetlono: 1104 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI