Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Werdykt Jury XXV Shanties

Werdykt Shanties 2006

Protokół z posiedzenia Jury XXV Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Shanties

w Krakowie w dniu 26.02.2006.

 

Jury w składzie:

Anna Łaszewska

Anna

...

Werdykt Shanties 2006

Protokół z posiedzenia Jury XXV Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Shanties

w Krakowie w dniu 26.02.2006.

 

Jury w składzie:

Anna Łaszewska

Anna Peszkowska

Robert Gronowski

Piotr Zadrożny

i Andrzej Brońka - przewodniczący

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa za współczesną piosenkę żeglarską piosence Cukier do ładowni w wykonaniu zespołu Flash Creep.

Nagrodę Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego za autentyzm i wysoki poziom artystyczny wykonania pieśni morskich przyznano zespołowi Packet.

Nagrodę Wojewody Małopolskiego za najlepszy debiut Shanties 2006 otrzymuje w uznaniu wysokiego poziomu wykonawstwa zespół Pchnąć w tę łódź jeża.

Nagrodę Organizatorów Festiwalu Shanties 2006 im. Stana Hugilla za wierność szancie klasycznej Jury przyznało zespołowi Tonam & Synowie

Nagrodę Komandora MKM Szkwał za konsekwencję i wierność źródłom, ustanowienie wzorca dla następców i olbrzymi wkład w wychowanie pokoleń wykonawców i miłośników szanty Jury przyznało zespołowi Cztery Refy

Nagrodę Redakcji Miesięcznika Żagle im. Tomka Opoki za najlepszy tekst Jury jednogłośnie przyznało Jarkowi Zajączkowskiemu z zespołu Krewni i znajomi Królika za całokształt twórczości i wysokie walory poetyckie zawarte w teksach jego autorstwa.

Nagrodę im. Jerzego Fijki "Galion" dla najsympatyczniejszej wykonawczyni na Festiwalu Shanties 2005, Jury w porozumieniu z Ewą Fijką - fundatorką nagrody, przyznaje Judycie Nowak, z zespołu Hambawenah

Nagrodę Krakowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego za największą przebytą liczbę mil morskich otrzymuje Lee Patric

Ponadto:

Jury z uznaniem przyjmuje propozycję sceniczną i docenia starania zespołu Hambawenah w poszukiwaniu rodzimych utworów związanych polską tradycją wodniacką oraz nadanie im nowej, atrakcyjnej formy.

Morskie tradycje 20-lecia międzywojennego w utworach prezentowanych przez zespół Klang znalazły uznanie w oczach jury jako przypomnienie - niezwykle ongiś popularnych - pieśni morskich i utworów związanych z tematyką morską. Poziom artystyczny wykonania tych utworów został oceniony bardzo wysoko.

Jury pragnie podkreślić wysoki poziom koncertu "Szanty klasycznej".

Jury z satysfakcją odnotowało reaktywowanie się i zaprezentowanie z bardzo dobrej strony zespołów: Krewni i znajomi Królika, Packet, Tonam & Synowie.

 

Z okazji jubileuszu XXV-lecia Jury życzy organizatorom, wykonawcom i publiczności utrzymania tak obranego kursu. Tak trzymać

Informację wprowadził(a): Kamil "KAMiL" Piotrowski - godz. 11:21, 28 luty 2006, wyświetlono: 711 razy

JA

wysłano: 17:59,28 luty 2006

Slyszalem tez o nagrodach dla najlepszego zespolu XXV-Lecia Miedzynarodowego Festiwalu Shanties w Krakowie, oraz dla najwiekszej osobowosci tegoz festiwalu. Czy Jurorzy nic na ten temat nie wiedza?
Odpowiedz na ten komentarz
maryjan

wysłano: 14:26,1 marzec 2006

JA napisał: Slyszalem tez o nagrodach dla najlepszego zespolu XXV-Lecia Miedzynarodowego Festiwalu Shanties w Krakowie, oraz dla najwiekszej osobowosci tegoz festiwalu. Czy Jurorzy nic na ten temat nie wiedza? ... najlepszy zespol: RO'20, osobowosc: J.Porebski, piosenka: Keja. Tylko, ze to ma malo co wspolnego z powyzszym werdyktem Jury, bo nie oni te nagrody przyznawali, a jak sam doczytasz jest to protokol z posiedzenia w dniu 26.02.
Odpowiedz na ten komentarz
M. Nowak

wysłano: 17:14,1 marzec 2006

Popieram przedmówcę, ten przycisk jest NIEZBĘDNY!
Odpowiedz na ten komentarz
pyskata

wysłano: 13:46,2 marzec 2006

Jury tych nagród nie przyznawało. To były nagrody publiczności, które z werdyktem nie mają nic wspólnego.
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI