Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Werdykt już jest

Znamy już werdykt jury Przeglądu Konkursowego festiwalu "Shanties 2010". Tuż przed północą jury w składzie:

1) Mirosław Kowalewski - przewodniczący

2) Agnieszka Krajewska

3) Wojciech Dudziński

4) Wojciech Harmansa

5) Piotr

...

Znamy już werdykt jury Przeglądu Konkursowego festiwalu "Shanties 2010". Tuż przed północą jury w składzie:

1) Mirosław Kowalewski - przewodniczący

2) Agnieszka Krajewska

3) Wojciech Dudziński

4) Wojciech Harmansa

5) Piotr Zadrożny

zakończyło głosowanie i zdecydowało się nominować do udziału w XXIX Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Żeglarskiej "Shanties 2010" czterech wykonawców. Nominację uzyskały zespoły Bez Paniki, Indygo i Majtki Bosmana, a także solista Marcin Magdziar. Ze swojej strony gratulujemy zwycięzcom i czekamy na festiwal.

 

Werdykt ze strony festiwalu poniżej:

Werdykt Jury Przeglądu Konkursowego Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej "Shanties 2010"

Kraków 09.01.2010

 

Jury w składzie:

Przewodniczący: Mirosław Kowalewski

Członkowie: Agnieszka Krajewska,Wojciech Dudziński, Wojciech Harmansa, Piotr Zadrożny.

 

Po wysłuchaniu następujących wykonawców:

1)     Suwalska Formacja Szantowa "Zmiana Wachty"

2)     Nok Rei

3)     Marcin Magdziar

4)     Bez Paniki

5)     Shantymentalni

6)     Majtki Bosmana

7)     Happy Crew

8)     Old Marinners

9)     Indygo

jury w drodze głosowania postanowiło nominować do udziału w koncertach XXIX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej "Shanties 2010" czterech wykonawców (w kolejności alfabetycznej):

 

1)     Bez Paniki

2)     Indygo

3)     Majtki Bosmana

4)     Marcin Magdziar

 

Jury dziękuje wykonawcom za przygotowanie interesującego repertuaru. Mamy nadzieję, że nie zabraknie Wam zapału do dalszej pracy.

 

----

Fotografia wykorzystana w artykule: Maciek "Viking" Ślusarczyk

Informację wprowadził(a): Agnieszka "KuKsU" Tajchman - godz. 12:0, 10 styczeń 2010, wyświetlono: 949 razy

mn

wysłano: 19:30,10 styczeń 2010

...dla wszystkich zwycięzców. Cieszę się, że jury postanowiło nominować aż cztery podmioty. To duży zastrzyk "świeżej krwi", która w światku "szantowym" zawsze się przyda. Tym bardziej, że cała czwórka zwycięzców to perełki, czasem może jeszcze trochę nieoszlifowane, ale zasługujące na pokazanie światu.
Odpowiedz na ten komentarz
KAMiL

wysłano: 0:38,11 styczeń 2010

Wszystkim nagrodzonym gratuluję, tym, którym się nie udało, życzę by się nie załamywali i dalej robili to, co lubią. Wszystko jeszcze przed wami. KAMiL
Odpowiedz na ten komentarz
maxx

wysłano: 9:19,11 styczeń 2010

To Majtki się reaktywowały?
Odpowiedz na ten komentarz
mrufa

wysłano: 9:25,11 styczeń 2010

maxx napisał: To Majtki się reaktywowały? Majtki Bosmana to zupełnie nowy zespół. Więcej na: http://forum.szantymaniak.pl/viewtopic.php?t=3278&highlight=majtki+bosmana
Odpowiedz na ten komentarz
aru102

wysłano: 12:16,11 styczeń 2010

Wraz z zespołem Old Marinners miałem zaszczyt wziąć udział w konkursie i bardzo milo poznać było poznać ludzi podzielających naszą pasję. Zwycięzcom gratulujemy, a my bierzemy się do roboty!!!
Odpowiedz na ten komentarz
daga-01

wysłano: 18:44,11 styczeń 2010

Werdykt, werdyktem, byłam, słyszałam i powiem, że werdykt mnie niezbyt mile zaskoczył. Szkloda, że nie docenia się zespołów grających dobrą muzykę a docenia zespoły zaprzyjaźnione. Coś w naszym swiatku chyba nie do końca gra... Bardzo przykre
Odpowiedz na ten komentarz
jaro20

wysłano: 19:27,11 styczeń 2010

... jaki jest widać po jego ogłoszeniu. Jednym pasuje, innym nie. Ja, typując swoich faworytów trafiłem "dwójkę" z możliwej czwórki. W przypadku pozostałych dwóch zespołów, nie podejmę się próby polemiki z werdyktem. Bo nie znam kryteriów które stosowało Jury. Z werdyktem zgadam się w 50%. Choć gratuluję wszystkim wygranym (moim "trafionym" - bardziej :-) ).
Odpowiedz na ten komentarz
jaro20

wysłano: 19:31,11 styczeń 2010

Z pośpiechu zapomniałem napisać, że zespołom, które się nie zakwalifikowały do występu na Shanties... życzę wytrwałości i konsekwencji. Róbcie dalej to co potraficie najpiękniej. Jak napisał kiedyś W. Młynarski: "róbmy swoje"... chociaż może być i tak, że kiedyś "przyjdzie walec i wyrówna" :-)
Odpowiedz na ten komentarz
szanciarz

wysłano: 21:11,11 styczeń 2010

Również braliśmy udział w konkursie jako SFS Zmiana Wachty i może to nie miejsce, ale forum jest przecież od tego...Konkurs-super sprawa i wielki zaszczyt było w nim wystąpić!!! Jeszcze przyjemniej było w Starym Porcie bo klimatu, który się wytworzył nigdy nie zapomnimy:) Jednak co do organizacji to przydałoby się więcej perfekcji i rozmachu...Byliśmy bardzo zmęczeni przyjazdem do Krakowa i po prostu może się czepiam ale może chociaż jakaś woda w przyszłości dla zespołów występujących? pamiątka w postaci dyplomu uczestnictwa? Więcej wyrozumiałości dla słuchaczy w tavernie, bo nie wszystko da się ułożyć co do minuty na koncercie! (Bardziej miejscowi mogli zagrać dłużej, a innym się wytykało w oczy, że już dawno ich czas minął-mimo tego, że to nie prawda! a publiczność dobrze się bawiła!) Może przydałoby się oddzielne pomieszczenie dla zespołów chcących porozmawiać w spokoju z jury? Apropos werdyktu - też trafiłem tylko 50%. No i publiczne lub pisemne chociaż wyjaśnienie werdyktu też by się przydało. Ale może za bardzo się czepiam... Życzę powodzenia i gratuluję zespołom zakwalifikowanym!!! Też bierzemy się do roboty! Pozdrawiam i do miłego zobaczenia na kolejnych koncertach:)
Odpowiedz na ten komentarz
buraq

wysłano: 0:44,12 styczeń 2010

daga-01 napisał: Werdykt, werdyktem, byłam, słyszałam i powiem, że werdykt mnie niezbyt mile zaskoczył. Szkloda, że nie docenia się zespołów grających dobrą muzykę a docenia zespoły zaprzyjaźnione. Coś w naszym swiatku chyba nie do końca gra... Bardzo przykre A możesz zdradzić, kto z kim jest zaprzyjaźniony? Bo bardzo mnie to interesuje ...
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI