Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Wieczory Folkowe - reaktywacja

Po siedmiu latach przerwy wracają na muzyczną scenę Bytomia koncerty w ramach "Wieczorów Folkowych". Na początku marca Sąsiedzi reaktywowali koncertem premierowym nowej EP-ki folkowy cykl.

Siedem lat czekał Bytom na "Wieczory Folkowe", cykl koncertów, które organizowałem w latach 2004-2005 w bytomskim MDK w czwartki. Odbylo się 9 koncertów cyklu i jeden specjalny. Reaktywując cykl Sąsiedzi wystąpili po raz drugi na "Wieczorach...", tym razem jednak ze mną w składzie. Na ten koncert czekaliśmy od dawna, bo dawno nas w Bytomiu nie słyszeli. 10 "Wieczór Folkowy" to była idealna okazja na zainaugurowanie naszego 10 lecia oraz na promocje wydanej z tej okazji EP-ki "Sąsiedzi | Folk & szanty | 2001-2011".

Cykl tym razem zagościł w Centrum Handlowym Agora Bytom (sic!). Jak tylko wyczytałem jakiś rok temu, że będzie w nim sala kameralna, pomyślałem, że warto spróbować. Kasia Skalska, z którą podzieliłem się na początku roku moim pomysłem przyjęła go z entuzjazmem i tak Agora stała się obok Folk24.pl i Agencji Invini Wojtka Małoty współorganizatorem cyklu.

Na początku marca prawie setka osób zasiadła w sali kameralnej Agory - "Poziom +3" po raz pierwszy i mamy nadzieję, że od tej pory dwa czwartki w miesiącu będą już rezerwować na nasze folkowe koncerty, a nie zamierzamy zamykać się tylko na folk morski, będzie szerzej folkowo.

Już 17 marca, z okazji Dnia św. Patryka - patrona Irlandii o 19:30, na 11 WF zagrają Prawdziwe Perły. Zespół, który rok temu wydał płytę, która podzieliła ich fanów. Jest bardziej irlandzka, mniej na niej tradycyjnego morskiego grania i śpiewania, choć temat morza się przewija. Szczegóły w dziale "koncerty" Szantymaniaka i wkrótce na www.wieczoryfolkowe.pl

Zapraszamy do Bytomia

Kamil Piotrowski i Wojtek Małota

Galeria

Informację wprowadził(a): Kamil "KAMiL" Piotrowski - godz. 21:15, 9 marzec 2011, wyświetlono: 1341 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI