Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

W.O.Ś.P. w Contrast Cafe

 

Jak co roku, tak i tym razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zagrała również gdyńska tawerna - Contrast Cafe. Pod hasłem "Przygoda na plaży" przy współpracy z Kolibki Adventure Park, Smilereprezent, Agencją Artystyczną Michała Juszczakiewcza, Tatrem Miejskim w

...

 

Jak co roku, tak i tym razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zagrała również gdyńska tawerna - Contrast Cafe. Pod hasłem "Przygoda na plaży" przy współpracy z Kolibki Adventure Park, Smilereprezent, Agencją Artystyczną Michała Juszczakiewcza, Tatrem Miejskim w Gdyni, Gosirem i wieloma innymi przygotowanych zostało wiele atrakcji.

 

Już od 10 rano na plaży przed Contrastem rozpoczęły się pokazy paralotniarstwa i kaskaderskie wręcz pokazy motocrossowe. Można też było samemu przejechać się terenowym autem, motorem crossowym albo quadem po specjalnie do tego celu przygotowanej plaży. Chętnych nie brakowało, bo okazja była niebywała - wystarczyło wrzucić tylko dowolną kwotę do orkiestrowej puszki i już można było się poczuć jak rajdowiec.

 

W tym samym czasie na zewnętrznej scenie contrastowej rozbrzmiewała morska, jak przystało na tawernę, muzyka - dla dzieci, młodzieży i dorosłych przygrywał Johny Roger wraz z kpt. Waldkiem Mieczkowskim. Wesołe dźwięki rozgrzewały tłumy, które przyszły w niedzielę do Contrastu. Ale zimno nie było nikomu. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rozgrzewała wszystkich, a efekt potęgowała wymarzona, wręcz zamówiona na ten dzień pogoda :)

 

Contrast zadbał jednak nie tylko o duszę, ale i o ciało - kiełbaski z grilla i wojskowa grochówka wydawana wprost z polowej kuchni smakowały wyśmienicie. Można też było poprosić o gorącą herbatę z cytryną i sokiem malinowym, która dziś była gratis - oczywiście każdy kto miał ochotę mógł wrzucić coś do stojącej na barze orkiestrowej puszki.

 

O 14:30 aukcję fantów poprowadził znany trójmiejski artysta - Michał Juszczakiewicz. Fanty były naprawdę wspaniałe: żółta koszulka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, orkiestrowe serduszko, pluszowe zajączki i misie, rowerek dla dziecka, złoty "sikający" ofiarowany przez strażakow, kurs nurkowania, rejsy statkiem i wiele, wiele innych.

 

 

 Licytacja każdej rzeczy zaczynała się od złotówki, ale szybko osiągała wysoki pułap podbijana przez hojnych gdynian. Pieniadze trafiały oczywiście do orkiestrowej puszki, a zdarzało się, że przekazywane kwoty były wyższe niż wylicytowane :)

 

Na zakończenie pełnej atrakcji świątecznej imprezy, późnym popołudniem wystąpiła przed contrastową publicznością znana i lubiana grupa szantowo-rockowa: Strefa Mocnych Wiatrów. Grzywa i przyjaciele emanowali pozytywną, mocną energią ze sceny :) A przecież ich popołudniowy koncert był dopiero przedbiegiem przed wieczornym szantowiskiem. 

 

 

 

Wieczorem tawernę wypełniała inwazja dźwieku. Mocne brzmienie, solówki poszczególnych instrumentalistów, w tym również wspaniałe solo perkusisty rozgrzewały publiczność. W przerwach Grzywa licytował 100 tysięcy PLN!!! Wprawdzie upakowane dość mocno w sprasowaną kostkę, ale dla fanów puzzli to przecież nie jest problem :) Nie żalowano więc grosza, a rywalizacja była zacięta - zwycięzca wyłozył 130zł - ależ przebicie :) Grzywa dołożył do fantu tubkę kleju biurowego gratis :)

 

Jak zwylke występ Strefy w Contraście był huczny i wesoły. Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł do historii. Wspaniale, że środowisko szantowe również włączyło się w tą akcję. Teoretycznie pieniądze nie są ważne, ale w tym przypadku są bardzo ważne - pozwolą ratować dzieci. Zatem, oby tegoroczna kwota  była jak największa.  

 

 

 

Informację wprowadził(a): Edward "Eddy" Hańcza - godz. 19:35, 13 styczeń 2008, wyświetlono: 641 razy

Antek Stalich

wysłano: 8:12,14 styczeń 2008

Brawo, Edek! Świetna relacja, na gorąco, fotki jeszcze gorące były jak to pisałeś. I o to właśnie chodzi! Dziękuję.
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI