Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

XVII Szkoła pod Żaglami

 

Czy zimą zamiast chodzić do szkoły można w ciepłym słońcu podziwiać delfiny skaczące przy burcie, łapać w żagle wiatr i odwiedzać porty południa Europy? Oczywiście nie. Ale można zabrać szkołę na żaglowiec!


Zimą 2009 rusza kolejna,

...
 

Czy zimą zamiast chodzić do szkoły można w ciepłym słońcu podziwiać delfiny skaczące przy burcie, łapać w żagle wiatr i odwiedzać porty południa Europy? Oczywiście nie. Ale można zabrać szkołę na żaglowiec!


Zimą 2009 rusza kolejna, XVII już Szkoła pod Żaglami organizowana przez Stowarzyszenie "Edukacja pod Żaglami". W połowie stycznia na pokład żaglowca "Pogoria" wsiądzie 35 gimnazjalistów i licealistów z całej Polski. Z Genui we Włoszech popłyną w trzytygodniowy rejs "Szkoły pod Żaglami" odwiedzając Civitavecchię k. Rzymu, Neapol, Sycylię i Korsykę.


Podczas trzytygodniowego rejsu młodzież z polskich gimnazjów i liceów będzie miała możliwość nauki i pracy na żaglowcu. W trakcie rejsu realizowany będzie autorski program edukacyjny stworzony indywidualnie na tę wyprawę przez nauczycieli Szkoły pod Żaglami. Jest on ściśle związany z odwiedzanymi podczas rejsu miejscami oraz ze słowami Konfucjusza - mottem przewodnim Szkoły pod Żaglami  - "Powiedz a zapomnę, pokaż a zapamiętam, pozwól przeżyć a zrozumiem". Głównym celem zajęć prowadzonych podczas rejsu jest rozbudzenie ciekawości świata i chęci do nauki oraz uświadomienie młodzieży, że wiedza stanowi jeden wielki zintegrowany obszar. Rejs kończy się wystawieniem świadectwa, z którego oceny trafiają do dzienników uczniów w ich macierzystych szkołach.


Życie młodych ludzi na statku podzielone zostanie między naukę przedmiotów szkolnych, a trwające przez całą dobę wachty. Uczestnicy będą mieli szansę nauczyć się wzajemnego zaufania i szacunku dla własnej pracy, a także w wyniku codziennego obcowania morzem i jego siłą, będą mieli możliwość poznania swoich słabości oraz tkwiącej w nich siły. Przebywając ze sobą 24 godziny na dobę przejdą swoistą szkołę życia, nauczą się tolerancji, akceptacji i współpracy.


Rekrutacja na XVIII Szkołę pod Żaglami właśnie się rozpoczęła! Aby wziąć udział w rejsie nie trzeba mieć doświadczenia żeglarskiego, wystarczy chęć przeżycia wielkiej przygody!

Termin: 16.01.2009-08.02.2009

Trasa: Genua - Civitavecchia - Neapol - Palermo - Bonifacio - Genua


Więcej informacji można znaleźć na stronie www.epz.pl lub kontaktując się z Mikołajem Wielowiejskim - Dyrektorem XVIII Szkoły pod Żaglami. tel. +48 601 817 968

 

Tekst nadesłała: Magdalena Czerwińska-Matysiak

Informację wprowadził(a): Jolanta "Skrzypaczka" Gacka - godz. 12:1, 13 październik 2008, wyświetlono: 774 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI