Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

XXV Jubileuszowy "Wiatrak" już się kręci!

 

W ten weekend warto wybrać się do Świnoujścia, tam bowiem już wczoraj rozpoczął się XXV Jubileuszowy Pływający Festiwal Piosenki Morskiej "WIATRAK 2009", który potrwa aż do niedzieli i niewątpliwie dostarczy ...

 

W ten weekend warto wybrać się do Świnoujścia, tam bowiem już wczoraj rozpoczął się XXV Jubileuszowy Pływający Festiwal Piosenki Morskiej "WIATRAK 2009", który potrwa aż do niedzieli i niewątpliwie dostarczy wszystkim Szantymaniakom wielu muzycznych (i nie tylko) wrażeń.

 

Za nami pierwszy dzień festiwalu, zdominowany przez Ogólnopolski Konkurs Piosenki Morskiej dla dzieci do lat 16 "Wiatraczek 2009", do którego zgłoszonych zostało aż 17 wykonawców! Przesłuchania konkursowe prowadził zespół KLANG, który wraz z CHÓREM "UMAJ" z Ałma Aty (Kazachstan) był gwiazdą wieczoru.

Imprezą towarzyszącą w tym dniu było spotkanie z żeglarkami, które samotnie opłynęły świat: kpt. JOANNĄ PAJKOWSKĄ oraz kpt. MARTĄ SZIŁAJTIS-OBIEGŁO (o której pisaliśmy tutaj). 

 

W piątek, 14 sierpnia czeka nas przede wszystkim benefis Jerzego Porębskiego, czyli koncert "PORĘBA I JEGO GOŚCIE", który poprowadzi Marek Szurawski. Hymny pochwalne na cześć Dostojnego Jubilata zaśpiewają: KLANG, BETTY BLUE, MOŻE I MY, STARY SZMUGLER, CHÓR SZANTOWY NORDENHAM, MAREK SZURAWSKI, ANDRZEJ KORYCKI oraz RYSZARD MUZAJ. To w "Tawernie Wiatraka" na Basenie Północnym.

Natomiast na dużej scenie "Kapitanat" - Wybrzeże Władysława IV będziemy mogli posłuchać pieśni celtyckich i szant w koncercie "CELTYCKIE MORZE", w którym wystąpią: DANAR, DONEGAL, GREENWOOD, SALAKE.

 

Sobota, 15 sierpnia to przede wszystkim "KONCERT JUBILEUSZOWY BARDÓW BAŁTYKU I WYBÓR BARDA XXV-LECIA", który odbędzie się na dużej scenie przy Wybrzeżu Władysława IV. Poprowadzi go Jerzy Porębski, a walczyć o zaszczytny tytuł Barda XXV-lecia będą: STARE DZWONY, ANDRZEJ KORYCKI, RYSZARD MUZAJ, JUREK PORĘBSKI, KLANG, STARY SZMUGLER, ZEJMAN I GARKUMPEL, QFTRY, RYCZĄCE DWUDZIESTKI oraz CHÓR SZANTOWY NORDENHAM.

W tym samym dniu w "Tawernie Wiatraka" Marek Szurawski  poprowadzi "KONCERT BALLAD", w którym wystąpią: ATLANTYDA, BETTY BLUE, MOŻE I MY, JACEK RDESIŃSKI I MAREK SZURAWSKI oraz SZTORM.

Imprezą towarzyszącą tego dnia będzie wernisaż prac artystów malarzy z Nordenham.

 

Ostatni dzień festiwalu, niedziela, 16 sierpnia to również dwa koncerty. O "WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD" poprosi Jerzy Porębski na dużej scenie "Kapitanatu", gdzie wszystko dadzą z siebie: BETTY BLUE, RYCZĄCE DWUDZIESTKI, MOŻE I MY, ZEJMAN I GARKUMPEL, ATLANTYDA oraz STARY SZMUGLER.

Natomiast w "Tawernie Wiatraka" Marek Szurawski poprowadzi koncert "SZANTYMENI ŻEGLARZOM", podczas którego zaśpiewają: KLANG, STARE DZWONY, JACEK RDESIŃSKI, QFTRY oraz SZTORM.

 

Jak widać, program festiwalu jest bogaty jak na jubileuszową edycję przystało! A zatem, Drodzy Szantymaniacy, przybywajcie jak najrychlej do Świnoujścia!

 

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM FESTIWALU TUTAJ.

Informację wprowadził(a): Ela "Kwiatuch" Kołodziejczyk - godz. 23:33, 13 sierpień 2009, wyświetlono: 792 razy

Paweł "Synchro" Jędrzejko

wysłano: 16:41,14 sierpień 2009

Kochani, Obejrzałem sobie wczoraj wraz z małżonką i stadkiem rodzinnych dzieci koncert Klangów w ramach Wiatraczka. Byli ABSOLUTNIE REWELACYJNI!!! Nasze dzieciaki stwierdziły, że Banany są fajne... ale KLANG jest NAJFAJNIEJSZY! A szczególnie Pan Sławek!!! Koncercik cudo! Polecam wszystkim rodzicom, bo dzieciom raczej nie trzeba: po reakcjach było widać, że były zachwycone!!! Pozdrawiam, Paweł "Synchro" Jędrzejko
Odpowiedz na ten komentarz
KAMiL

wysłano: 10:11,18 sierpień 2009

DANAR, DONEGAL, GREENWOOD, SALAKE to raczej zespoły muzyki celtyckiej czy rzeczywiście śpiewali szanty, ktoś był?
Odpowiedz na ten komentarz
kuba

wysłano: 10:51,18 sierpień 2009

Byłem:) Piątkowy koncert na "dużej scenie" faktycznie był koncertem muzyki irlandzkiej - z prostej przyczyny: w tym samym czasie na scenie w wiatrakowej tawernie odbywał się Jubileusz 50-lecia twórczości (czy, jak kto woli Jubileusz 70-lecia istnienia) Jurka Porębskiego. Na owym jubileuszu obowiązywały zaproszenia a dla "niezaproszonych" alternatywą był koncert wymienionych przez Ciebie, Kamilu zespołów. Taki celtycki zefirek zdarzył się po raz pierwszy odkąd pamiętam na Wiatraku (a pamiętam jedynie ostatnie 10 lat) i z tego co wiem - wyszedł znakomicie.
Odpowiedz na ten komentarz
RYSZARD

wysłano: 10:18,19 sierpień 2009

TO CO ZOBACZYŁEM NA KONCERCIE JURKA PORĘBSKIEGO W TAWERNIE W CZASIE jEGO BENEFISU TZN.PROSTACKIE ZACHOWANIE SIĘ ZESPOŁU KLANG.ŻYCZĘ WAM BY NA WASZYM BENEFISIE(JEŻELI BĘDZIE WAM CHCIAŁ GO ZROBIĆ)KTOŚ ZACHOWYWAŁ SIĘ JAK WY.USEDLIŚCIE Z TYŁU I PROWADZILISCIE GŁOŚNE ROZMOWY Z WYRAŹNYM NADMIAREM PIWA.SPIEWALIŚCIE JAKIEŚ TAM PIOSENKI NIEBACZĄC NA SCENĘ,ŻE SPIAWA TAM PRZYSZŁY PRAWDZIWY 'BARD BAŁTYKU"2 RAZY OSOBISCIE PROSIŁEM WAS O ZACHOWANIE SPOKOJU.ODZYWKA BYŁA CZY CHCĘ W "NIUNIO"NIE NIECHCĘ OD WAS NICZEGO.WASZE WSZYSTKIE PŁYTY WYŻUCIŁEM DO KOSZA.NA ZADEN KONCERT JUZ NIE POJADĘ GDZIE WY BEDZIECIE BRAĆ UDZIAŁ.UWAŻAM,ŻE MEMU SERDECZNEMU KOLEDZE JURKOWI ZROBILIŚCIE OGROMNA PRZYKROŚ.PROPONUJĘ WAM ROZPOCZĘCIE EDUKACJI OD KLACY 1 SZKOŁY PODSTAWOWEJ.
Odpowiedz na ten komentarz
jfCzhrKMEFPwzoP

wysłano: 10:18,19 sierpień 2009

lbzskhxs btbecnzl tiulasjr
Odpowiedz na ten komentarz
jfCzhrKMEFPwzoP

wysłano: 10:18,19 sierpień 2009

lbzskhxs btbecnzl tiulasjr
Odpowiedz na ten komentarz
Krzysiek "Kris" Delikat

wysłano: 14:23,19 sierpień 2009

Przykro nam, że zostaliśmy zidentyfikowani w taki sposób, tym bardziej że nasz szacunek, podziw i przychylność dla Jurka Porębskiego są nie przeciętne o czym Jurek wie najlepiej. Wierzymy że Pan ?Ryszard? uniósł się emocjami i posłużyliśmy mu jako ich ujście. Nie żywimy urazy i nie potraktujemy tego jako pomówienie, mamy nadzieje, że uda nam się kiedyś spotkać i porozmawiać w cztery oczy między innymi o (ponoć) "naszych" cytatach z Pana komentarza. Oficjalnie jako zespół KLANG stanowczo dementujemy aby takie zdarzenia (opisane w komentarzu Pana ?Ryszarda?) miały miejsce a przynajmniej z naszym udziałem. Owszem w tylnej części Tawerny był gwar a siedziało tam wiele osób w tym zespół Klang, jednak należy podkreślić że cały zespół był rozproszony po sali i siedzieliśmy przy różnych, długich stołach, przy których siedziało także wiele innych, obcych nam osób. Nie mieliśmy wpływu na ich zachowanie. Z wszelkimi wyrazami szacunku dla wszystkich Klang
Odpowiedz na ten komentarz
Paweł "Synchro" Jędrzejko

wysłano: 18:44,20 sierpień 2009

Kochani, nie wierzę ani przez sekundę, że ktokolwiek z zespołu Klang, najmilszego, najbardziej uroczego składu ludzi, jakich można sobie wyobrazić, mógłby wykroczyć poza granicę elegancji choćby o milimetr. Ktokolwiek zna Klangi wie, że to absurd na kółkach. Wierzę głęboko, że Ryszard został przez jakiegoś kosmicznego chama obrażony, ale jestem w stu procentach przekonany, że to nie był nikt z Klangów ani też nikt z nimi związany. Może przyczyną nieporozumienia była obecność klangowej koszulki w pobliżu, może fakt, że Klangi istotnie kręciły się w tawernie - ale, że to nieporozumienie jestem pewny. Jednocześnie - w stu procentach zgadzam się z Ryszardem, że takie zachowania są karygodne i że należy je tępić. I jestem przeświadczony, że Klangi pod tym by się podpisały. Pozdrawiam serdecznie, Paweł Jędrzejko
Odpowiedz na ten komentarz
Józef

wysłano: 13:22,21 sierpień 2009

Faktycznie, podczas koncertu zrobił się pijacki jubel z tyłu hali. Także podczas ubiegłorocznego wiatraka zdarzały się mocne pijaństwa niejednego zespołu na statku.
Odpowiedz na ten komentarz
Grzywa

wysłano: 14:49,21 sierpień 2009

Panie Ryszardzie, kto ma zdrową wątrobę ten pije. Panie Józefie, nie zaprosili do stołu, czy jak? Skąd ten żal? Pozdrawiam. Ps. Panie Ryszardzie, szkoda tych płyt. Po co było wyrzucać? Odkupiłbym je od Pana za flachę dobrej gorzały. A tak, to ani płyt, ani gorzały. Szkoda, przepadło.
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI