Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Żagle i szanty w TV Polonia, czyli "Opowieści wiatru i morza"

"Opowieści wiatru i morza" to cykliczny program emitowany w TV Polonia. Prowadzą go znane postacie sceny szantowej - Sławomir Klupś i Marek Szurawski. Od momentu premiery (21 kwietnia 2007 r.) wyemitowano już ponad 50 ...

"Opowieści wiatru i morza" to cykliczny program emitowany w TV Polonia. Prowadzą go znane postacie sceny szantowej - Sławomir Klupś i Marek Szurawski. Od momentu premiery (21 kwietnia 2007 r.) wyemitowano już ponad 50 odcinków.

 

Kolejny odcinek już w sobotę 14 lutego o godzinie 11:35 (powtórka w poniedziałek o 16:35).

Oto co o nadchodzącym odcinku pisze Sławek Klupś:

"Opowieści wiatru i morza" to program o morzu, ludziach morza i statkach żaglowych które przez stulecia tworzyły to, co dziś nazywamy kulturą marynistyczną. To również poznawanie mniej znanych fragmentów morskiej i żeglarskiej historii świata i Polski. Drugim elementem programu jest współczesne polskie żeglarstwo oraz muzyka żeglarska.

Tym razem w programie opowiemy o ostatniej wyprawie Henry Hudsona angielskim żeglarza i badacza Arktyki. Będziemy mówić również o festiwalu w Górkach Zachodnich który zapoczątkował wielkie żeglarskie śpiewanie. Na zakończenie dwa hity w autorskich wykonaniach Jurka Porębskiego i Mirka Kowalewskiego.

Robimy ten program opisując historiami które nas samych pasjonują oraz dzięki wsparciu osób równie pozytywnie zakręconych. To dzięki ich pomocy docieramy do ciekawych nagrań, archiwalnych zdjęć czy tematów. Chwała więc wszystkim naszym przyjaciołom za wspólne odkrywanie świata morza i żagli.

Z pozdrowieniami

Sławek Klupś

  

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 19:42, 13 luty 2009, wyświetlono: 1391 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI