Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Zagle.com.pl

Wytrawni i początkujący żeglarze mogą od dzisiaj korzystać z nowej wersji portalu Zagle.com.pl, uruchomionej specjalnie przed XXIX Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie. Właściciel serwisu, MURATOR S.A., wprowadził zmiany w szacie graficznej oraz wzbogacił go o funkcjonalności, mające

...

Wytrawni i początkujący żeglarze mogą od dzisiaj korzystać z nowej wersji portalu Zagle.com.pl, uruchomionej specjalnie przed XXIX Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie. Właściciel serwisu, MURATOR S.A., wprowadził zmiany w szacie graficznej oraz wzbogacił go o funkcjonalności, mające charakter społecznościowy. Nowy projekt Zagle.com.pl przygotowała agencja interaktywna Zjednoczenie.com. Aplikacje i wdrożenie szaty graficznej wykonali specjaliści z działów Projektów Internetowych i Informatyki MURATORA S.A.

 

Poza nowymi rozwiązaniami graficznymi i funkcjonalnymi, ważną cechą portalu Zagle.com.pl jest społecznościowy charakter. Internauci mogą m.in. komentować artykuły, zamieszczać w kalendarium własne informacje o imprezach żeglarskich w Polsce i zagranicą. Nowym elementem jest również dziennik pokładowy, zawierający artykuły redaktora naczelnego magazynu "Żagle" Waldemara Heflicha (felietony "Z wiatrem i pod wiatr") oraz Mateusza Kusznierewicza, publikującego w "Żaglach" od dziesięciu lat.

Portal sportów wodnych Zagle.com.pl to kompendium wiedzy dotyczącej żeglarstwa, historii najważniejszych regat, sylwetek ludzi związanych z tym sportem. Serwis zaspokaja potrzeby nie tylko wytrawnych żeglarzy, jest również adresowany do osób zaczynających przygodę z żeglarstwem. Z myślą o nich stworzono dział "Zaczynamy żeglować", w którym znajdują się praktyczne informacje: gdzie, na czym, w czym pływać oraz słowniczek pojęć żeglarskich. Nowością jest elementarz dla najmłodszych żeglarzy pt. "Jaś Optymista", redagowany przez Dominika Życkiego, dziennikarza "Żagli", który wraz z Mateuszem Kusznierewiczem zdobył tytuł Mistrza Świata w klasie Star. Autorem ilustracji do "Jasia Optymisty" jest Seweryn Czarnocki.

Dla osób wybierających się w rejsy zarówno śródlądowe, jak i morskie, niezwykle przydatne są w portalu informacje dotyczące portów, które zamierzają odwiedzić, locji akwenów czy placówek służb ratowniczych.

 

Premiera nowej wersji portalu Zagle.com.pl tuż przed igrzyskami olimpijskimi w Pekinie jest nieprzypadkowa. Po raz pierwszy w historii polscy żeglarze jadą na igrzyska z tak dużym potencjałem i jeszcze nigdy Polacy nie mieli tylu realnych szans medalowych. Dlatego na regatach olimpijskich w Pekinie nie zabraknie dziennikarzy "Żagli" i serwisu Zagle.com.pl. Redaktor prowadzący portalu, Dariusz Urbanowicz, będzie na bieżąco relacjonował wydarzenia u wybrzeży Qingdao. Internauci codziennie mogą liczyć na nowe zdjęcia z zawodów oraz komentarze podsumowujące wydarzenia autorstwa Waldemara Heflicha i Tomasz Holca.

Zapraszamy na www.zagle.com.pl

 

Nadesłała: Joanna Warlikowska / MURATOR S.A.

Informację wprowadził(a): Kamil "KAMiL" Piotrowski - godz. 11:10, 22 lipiec 2008, wyświetlono: 802 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI