Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Żałoba trwa...

Z powodu żałoby narodowej zmianie uległ termin festiwalu "Kopyść" w Białymstoku.

Simon Spalding - skrzypek, szantymen, wielki przyjaciel Polski i Polaków za pośrednictwem serwisu Facebook złożył kondolencje swoim szantowym przyjaciołom.

Jak podaje strona "Kopyści", planowany pierwotnie na 16-17 kwietnia festiwal został przeniesiony na inny termin. Będzie on podany wkrótce.


Simon Spalding - szantymen, skrzypek, przyjaciel Polski i Polaków począwszy od pierwszej wizyty w naszym kraju w 1990 r., skierował do nas kilka słów za pośrednictwem serwisu Facebook.

 

Fot. Tomasz GolińskiSimon Spalding

Drodzy polscy Przyjaciele,

przyjmijcie proszę moje najgłębsze kondolencje z powodu śmierci waszego Prezydenta i wielu wysokich rangą przedstawicieli państwa w katastrofie samolotu niedaleko Katynia. Nie wiem, jak mógłbym pocieszyć Was w chwili tej straty. Jak wszyscy Amerykanie mojego pokolenia, pamiętam moment, w którym dowiedziałem się o śmierci prezydenta Johna F. Kennedy'ego. Wszyscy wtedy płakaliśmy i płaczemy nadal. Te rany z czasem się zabliźnią, ale nigdy nie znikną. Wiem, że dziś jest właśnie taki dzień.

Jestem zasmucony, że ta katastrofa była związana z uroczystościami upamiętniającymi masakrę katyńską, rany w pamięci rodzaju ludzkiego, która nigdy nie zniknie. Kamienie płakały i wciąż płaczą. Teraz płaczą na nowo.

Jeszcze raz przyjmijcie moje kondolencje dla każdego z Was, a także dla wspólnych przyjaciół, z którymi nie mogę się skontaktować.

Połączony z Wami w smutku przyjaciel

Simon

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 12:50, 13 kwiecień 2010, wyświetlono: 1435 razy

Maciej Jędrzejko

skąd: Sosnowiec/Tychy / Poland

wysłano: 3:57,16 kwiecień 2010

Przekazuje kondolencje od Peggy Sue Amisson (Festiwal w Cobh - Irlandia)

e-mail z dnia 10.04.2010 12:34

Dear friends,
I\'ve just heard the tragic news that has hit your country. I\'m so sorry to hear of this great loss to your government. I wish you peace and strength during this difficult time.
There are no words at a time like this that will help really. Just wanted to let you know my thoughts are with you all.
Regards
Peg
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI