Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Zbliża się IV Łarpia Sail Festival

W najbliższą sobotę w Policach odbędzie się IV Łarpia Sail Festival. To jednodniowa, ale bardzo ciekawa impreza. Niektórych pojawiających się na niej wykonawców właściwie nie można usłyszeć nigdzie indziej.

 

Do takich należy z pewnością Stanisław Iwan. Pracownik naukowy Akademii Morskiej w Szczecinie, bard znany z wydanej przed laty kasety "Na krańcach wielkiej wody". W Policach wystąpi z towarzyszeniem zespołu.

Tegoroczna edycja festiwalu w Policach w dużej mierze będzie festiwalem solistów. Wystąpią widywani już na Łarpia Sail Festival Jerzy Porębski, Jacek Zieliński i Jacek Rdesiński, a także Roman Roczeń (pierwszy raz w Policach). Listę wykonawców uzupełniają Stary Szmugler z nieodległego Szczecina oraz (po raz trzeci w Policach) Banana Boat i Klang.

Koncert główny odbędzie się jak zwykle w polickim hotelu "Dobosz". Wcześniej jednak inne atrakcje, których zasięg wykracza poza Police. Na szczególną uwagę zasługuje przedpołudniowy rejs statkiem "Dziewanna" ze Szczecina do Trzebieży. Na pokładzie wystąpią Klang, Stary Szmugler i Jacek Zieliński.

O 14:00 w Gminnym Centrum Kultury i Edukacji w Trzebieży odbędzie się uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego przez burmistrza Polic oraz "Mazurskie ognisko" z udziałem Klangu i Jacka Zielińskiego. Po nim istnieje możliwość powrotu zorganizowanym transportem do Polic, by móc wziąć udział w koncercie głównym.

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 0:15, 4 maj 2011, wyświetlono: 1331 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI