Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Znów Nad Kanałem

Po raz drugi w Gliwicach zespół Sąsiedzi, Stowarzyszenie GTW oraz Agencja Invini organizują spotkanie fanów z muzyką morza. Tym razem w Ruinach Teatru Miejskiego w ramach II Festiwalu Morza "Nad Kanałem" wystąpią trzy grupy.

Fot. Sławek NiewiadomskiSąsiedzi - Brema 2011

II Festiwal Morza "Nad Kanałem" w Gliwicach zbliża się szybkimi krokami. Już w sobotę, 15 października, na scenie w Ruinach Teatru Miejskiego zabrzmią szanty i tradycyjne pieśni morza w wykonaniu grup North Wind, Mechaników Shanty oraz gospodarzy, Sąsiadów. W trakcie festiwalu będzie można też obejrzeć wystawę fotograficzną przygotowaną przez Śląski Yacht Club, wygrać kilka niespodzianek w konkursach, a po zakończeniu imprezy kontynuować zabawę w tawernie festiwalowej, którą będzie "Stary Browar" na ul. Piwnej.

Znów w Gliwicach spotka się klasyka oraz folkowe podejście do pieśni mórz. North Wind to surowość, Mechanicy Shanty to nieokiełznana zabawa. North Wind to tradycyjne szanty, pieśni kubryku, wyszukiwane w archiwach i często prezentowane po raz pierwszy. Mechanicy Shanty to znane od lat tłumaczenia szant i folkowych piosenek opracowane w wokalno-instrumentalnej wersji, choć i szant w repertuarze Mechaników nie brakuje. Gdzieś w środku, między jednym a drugim zespołem, plasują się ze swoim repertuarem szantowo-folkowym gospodarze - Sąsiedzi, którzy w tym roku na festiwalu celebrować będą swoje 10 urodziny.

- Nie było łatwo w tym roku z funduszami, zebraliśmy mniej niż rok temu - kryzys najbardziej odbija się na kulturze. W ostatniej chwili musieliśmy też przełożyć termin imprezy z 22 października, jak planowaliśmy, na 15. To sprawiło, że musieliśmy od nowa układać plan koncertów i nie wszystkie plany zostaną zrealizowane. Nic nam jednak nie mogło przeszkodzić i choć festiwal troszkę skromniejszy muzycznie, za to rekompensujemy to widzom poprzez dodatkowe atrakcje, jak wystawa fotograficzna, no i kontynuacja zabawy w tawernie festiwalowej - opowiadają organizatorzy o przygotowaniach.

Do tawerny może pójść każdy, kto posiadać będzie bilet festiwalowy. To prezent od Sąsiadów. W "Starym Browarze" odbędą się dalsze koncerty oraz finał obchodów jubileuszu Sąsiadów.

Start festiwalu o 18:30, tawerna rusza po 23:00. Szczegółowy program można znaleźć na stronie festiwalowej www.nadkanalem.pl

Bilety w cenie 35/40 zł można nabyć w sklepie portalu Folk24.pl

 

Fot. Kamil PiotrowskiMechanicy Shanty

 

 

 

Fot. Kamil PiotrowskiNorth Wind

 

 

Informację wprowadził(a): Kamil "KAMiL" Piotrowski - godz. 17:28, 9 październik 2011, wyświetlono: 1087 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI