Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Znów Szantowe Gliwice

Ostatni koncert z tego cyklu miał miejsce w Gliwicach w czerwcu 2010 r. W dawnej Tawernie Latarnia spotkały się zespoły Indygo, Pchnąć w tę łódź jeża oraz Sąsiedzi.

 

Ostatni koncert z tego cyklu miał miejsce w Gliwicach w czerwcu 2010 r. W dawnej Tawernie Latarnia spotkały się zespoły Indygo, Pchnąć w tę łódź jeża oraz Sąsiedzi. Duże zainteresowanie tym koncertem sprawiło, że organizatorzy zrobili następny krok i w październiku pojawił się festiwal "Nad Kanałem“.

„Szantowe Gliwice“ to pomysł Stowarzyszenia GTW, na wskrzeszenie koncertów szant i piosenki żeglarskiej, które po zamknięciu Tawerny Folkowej „Latarnia“ zniknęły z miasta nad Kłodnicą. Pierwsza próba miała miejsce w klubie „Promil“ w czerwcu 2009 r. Wtedy to siły połączyły dwa gliwickie zespoły Indygo i Sąsiedzi. Rok później, w lokalu wspomnianej„Latarni“, do tych dwóch dołączyła jeszcze grupa Pchnąć w tę łódź jeża. Po dwóch latach szanty i pieśni morza znów zabrzmią pełną mocą za sprawą Prawdziwych Pereł. Żeglarzy tym razem przygarnie pub Rock’a, mieszczący się na gliwickim Rynku.

 

Na zakończenie szalonego weekendu, podczas którego cały świat obchodził będzie Dzień Św. Patryka w zielonych barwach, Stowarzyszenie GTW, Agencja INVINI izapraszają na koncert PRAWDZIWYCH PEREŁ, który udowodni, że muzyka irlandzka i muzyka dawnych pokładów mają do siebie bardzo blisko. Wszak wielu żeglarzy dawnych wieków pochodziło właśnie z Zielonej Wyspy.

Prawdziwe Perły. kwintet, uprawiający muzykę z gatunku folku morskiego, słynący z pięknego śpiewu a cappella i zawodowej gry na instrumentach doskonale czuje muzykę Irlandii.

Kilka lat temu, rozszerzając nieco konwencję muzyki żeglarskiej, grupa nagrała płytę inspirowaną w całości folkiem irlandzkim ("Na wygnaniu"). Część fanów piosenki żeglarskiej nie zaakceptowała tej zmiany, ale wielu ta nowa twarz Pereł przypadła do gustu. Koncert, w ramach cyklu "Szantowe Gliwice", nawiązując do obchodów święta Irlandii, pokaże właśnie jak wiele w muzyce morza jest wątków irlandzkich. Będą ballady, będą tańce irlandzkie, będą też prawdziwe szanty, śpiewane a cappella.

 

Miejsce: Pub Rock'a (Rynek 18, Gliwice)

Data: 18.03.2012

Godzina: 20:00

Wstęp: 15 zł / 10 zł (przedsprzedaż tutaj)

 

 

Informację wprowadził(a): Kamil "KAMiL" Piotrowski - godz. 22:20, 8 marzec 2012, wyświetlono: 1468 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI