Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Wykonawcy

Atlantyda

WSPÓŁCZESNA MUZYKA MARYNISTYCZNA

Grupa powstała w wyniku perturbacji personalnych związanych z zespołem Mechanicy Shanty. Dowód na to, że można się podzielić pokojowo, z klasą i jednocześnie faktem podziału znacząco wzbogacić rynek szantowy. Atlantyda (początkowo funkcjonująca pod nazwą "Atlant") wyewoluowała

...

Grupa powstała w wyniku perturbacji personalnych związanych z zespołem Mechanicy Shanty. Dowód na to, że można się podzielić pokojowo, z klasą i jednocześnie faktem podziału znacząco wzbogacić rynek szantowy. Atlantyda (początkowo funkcjonująca pod nazwą "Atlant") wyewoluowała ze słynnego "trójmiejskiego" składu "Mechaników".

Największe atuty grupy to wspaniali instrumentaliści i rewelacyjny głos Sławka Klupsia - autora takich przebojów szantowych jak "Marco Polo", "Stara latarnia" czy "Pożegnalny ton", osoby dysponującej głosem łudząco podobnym do vocalu... Johna Casha.

Łagodne, folkowe dźwięki charakterystyczne dla Atlantydy to najwyższa jakość na scenie szantowej. Krążą słuchy, że zespół jest o krok od wydania antologii starych, legendarnych utworów. Wszyscy czekamy na tę płytę.

 

Skład zespołu:

Piotr Bułas - banjo

Remigiusz Kaliszkowski - skrzypce

Sławomir Klupś - śpiew, gitara

Radosław Kruszyna - akordeon

Jarosław Stokowski - kontrabas

Strona internetowa wykonawcy:

W naszym archiwum

Informację wprowadził(a): Piotr "_blady" Adamiecki, wyświetlono: 4697 razy

Danka

wysłano: 21:48,2 marzec 2007

Sławka usłyszalam po raz pierwszy w Tychach w Muzeum Browarnictwa i od tej pory nie mogę o nim zapomnieć...
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI