Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Wykonawcy

Johny Roger

do uporządkowania

 

Grupa JOHNY ROGER powstała latem 2002 roku w wyniku trasy promocyjnej po wybrzeżu i południu Polski. Mamy za sobą wcześniejsze doświadczenia w innych zespołach (Connor, Antyquariat, Na Halsie, Timur i Jego Drużyna, Wakonda i wielu innych) co zaowocowało połączeniem

...

 

Grupa JOHNY ROGER powstała latem 2002 roku w wyniku trasy promocyjnej po wybrzeżu i południu Polski. Mamy za sobą wcześniejsze doświadczenia w innych zespołach (Connor, Antyquariat, Na Halsie, Timur i Jego Drużyna, Wakonda i wielu innych) co zaowocowało połączeniem różnych, często nietypowych brzmień, krążących jednak wokół tradycyjnego stylu wykonywania muzyki irlandzkiej i szant.

 

Od początku istnienia znakiem firmowym zespołu stało się umiejętne wykorzystywanie tak charakterystycznej dla tej muzyki atmosfery zabawy i tańca. Najczęstszym dotychczasowym miejscem działalności estradowej są popularne na Wybrzeżu a szczególnie w Trójmieście puby i knajpki. Zespół może się poszczycić udziałami na festiwalach szantowych i folkowych w kraju jak i za granicą (m.in. nagrodą na festiwalu Grimmich Folk w 2003r w Niemczech).

 

Repertuar zespołu JOHNY ROGER to oprócz szant - reele i jigi, popularnie wykonywane w Irlandii i Szkocji. Motywy ludowe aranżowane i niejednokrotnie łączone w medleye z szantami, wykonywane są na koncertach w różnych konfiguracjach - często zależnych od nastroju budowanego przez zespół wraz z publicznością. Inspiracje grupa czerpie zarówno z klasyków gatunku, jak i z krajowych grup folkowych, jednak najważniejsze dla rozwoju zespołu były kilkakrotne spotkania z zaprzyjaźnionymi muzykami z Irlandii i Szkocji.

 

Od roku 2002 w Johny Roger grali Bartek Wołk-Karaczewski - gitara i harmonijka ustna, wokal II, Adam Kaźmierczak - gitara basowa, wokal II. Rok 2005 oprócz częściowej zmiany składu: Tomek Pawlak - gitara, banjo, Zygmunt Zygarlicki - gitara basowa, zaowocował współpracą z zespołami tańca celtyckiego  ANIMUS SALTANDI, ELPHIN, TREBRARUNA  i  DEALAN-DE. Połączenie muzyki i tańca a także organizowanych zabaw w ramach oferty wzbogaciło program stworzony na bazie muzyki folkowej.

 

Rok 2006 to nowi muzycy w postaci Darka Wiśniewskiego na gitarze basowej, Andrzeja Nowakowskiego na gitarze, mandolinie i harmonijce ustnej, Karoliny Sajko - wokal II, bodhran, Krzysztofa Zimmermanna - akordeon. Obecnie zespół jest na najlepszej drodze do wypracowania własnego oryginalnego stylu.

 

KONTAKT

Janusz Piotrkowski

tel/fax: 0-58/620-89-15

mobile: 0-502 893-868; 

e-mail: januszpiotrkowski@wp.pl

e-mail: januszpiotrkowski@gazeta.pl

 

 

źródło: www.johnyroger.com.pl

Strona internetowa wykonawcy:

Informację wprowadził(a): Maciej "YenJCo" Jędrzejko, wyświetlono: 3338 razy

nesska

wysłano: 21:38,23 lipiec 2008

a dla mnie johny roger, poza oczywiście wszelkimi walorami szantowymi jako takimi, wyróżnia się dwoma zupełnie niezwykłymi: ciepły głos jasia p. i bardzo fajny kontakt z dzieciakami, które z miejsca zarażają się miłością do szant i z zapałem śpiewają wszystkie utwory zapamiętane z koncertów :)
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI