Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Wykonawcy

Klang

MUZYKA MARYNISTYCZNA A'CAPPELLA

Pierwszy raz o Klangu można było usłyszeć na festiwalu "Shanties'97". Wtedy to uznali,  że zakończył się proces krystalizacji składu i nazwy (wcześniej występowali pod różnymi szyldami,  głównie jako Zespół Reprezentacyjny Dwudziestej Trzeciej ...

Pierwszy raz o Klangu można było usłyszeć na festiwalu "Shanties'97". Wtedy to uznali,  że zakończył się proces krystalizacji składu i nazwy (wcześniej występowali pod różnymi szyldami,  głównie jako Zespół Reprezentacyjny Dwudziestej Trzeciej Harcerskiej Drużyny Wodnej).

Wywodzą się i mieszkają w stolicy Podkarpacia i okolicach. Podczas koncertów prezentują ciekawe wokalne aranżacje pieśni morza ze szczególnym uwzględnieniem polskich pieśni z okresu dwudziestolecia międzywojennego (wyłuskiwane skrupulatnie ze starych śpiewników na przykład... Ligi Morskiej).

Od 1996 roku organizują rzeszowskie "Dni Kultury Marynistycznej",  bo... walczą o dostęp do morza dla Rzeszowa. Powodzenia :)

 

Skład zespołu:

Przemysław Burek

Paweł Delikat

Krzysztof Delikat

Sławomir Gołąb

Łukasz Skowroński

Mirosław Szpyrka

Informację wprowadził(a): Lesław "Leszek" Jankiewicz, wyświetlono: 5201 razy

X-LiS

wysłano: 14:8,25 listopad 2004

Klang jest swietny, bardzo lubie ich sluchac na scenie, niestety na plycie brzmia gorzej, ale co tam... i tak sa swietni! POZDRO dla wszystkich :D
Odpowiedz na ten komentarz
gosiak

wysłano: 9:17,10 wrzesień 2005

Taaa zgadzam sie z moim przedmowca, jestescie swietna grupa. Wspaniale mozliwosci wokalne i.. wizualne :) Na PPP 2005- rewelacja! Szczegolnie na koncercie w browarze!
Odpowiedz na ten komentarz
GDYNIANKA

wysłano: 21:30,27 sierpień 2006

Suchałam szant w wykonaniu zespołu KLANG w Łebie latem tego roku.To fantastyczny zespół.Co za genialne brzmienia w szantach śpiewanych a'capella. Wielkie brawa dla całego zespołu!!!
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI