Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Wykonawcy

Old Marinners

do uporządkowania

Zespół Old Marinners rozpoczął oficjalnie swą działalność jesienią 2008r. Sam zamysł grania muzyki żeglarskiej w głowach założycieli formacji krążył od kilku ładnych lat, aż wreszcie splot określonych zdarzeń zaowocował powołaniem do życia  tego projektu.

...

Zespół Old Marinners rozpoczął oficjalnie swą działalność jesienią 2008r. Sam zamysł grania muzyki żeglarskiej w głowach założycieli formacji krążył od kilku ładnych lat, aż wreszcie splot określonych zdarzeń zaowocował powołaniem do życia  tego projektu. Głównymi sprawcami całego zamieszania byli Arkadiusz Rurarz i Grzegorz Ziętkowski. Obaj żeglarze szuwarowo-bagienni od dawien dawna, oraz wielcy zwolennicy muzyki żeglarskiej i folkowej. Do dwóch pomysłodawców dołączył niebawem Leszek Nowak i tak oto powstał trzon zespołu. Przez skład przewinęło się jak dotąd kilku muzyków, z których każdy miał swój wkład w wykształtowanie obecnej formy zespołu.

W ich utworach można usłyszeć efekt różnych fascynacji muzycznych: blues, jazz, rock i wielu innych gatunków muzycznych wymieszanych w subtelny sposób.
Swój styl charakteryzują jako Współczesna muzyka żeglarska. Co nie zmienia faktu, że lubią też o"dkurzać" stare piosenki typu: Shenandoah czy Napijmy się rumu. Wspólne granie traktują, jako odskocznię od codzienności, ale starają  się wypracowywać własny charakter kładąc szczególny nacisk na tworzenie własnych utworów.

Strona internetowa wykonawcy:

W naszym archiwum

Informację wprowadził(a): Lesław "Leszek" Jankiewicz, wyświetlono: 2773 razy

Rad

wysłano: 11:57,12 grudzień 2009

Świętokrzyskie rośnie w siłę!!!:) Wiatru w żagle i sukcesów życzę. No i oczywiście pozdrawiam z portu Ostrowiec:)
Odpowiedz na ten komentarz
aru102

wysłano: 15:42,3 styczeń 2010

Choć daleko nam do morza i Mazur to chociaż muzyką się trochę przybliżymy:)
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI