Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Wykonawcy

Orkiestra Samanta

FOLK MARYNISTYCZNY

 

Orkiestra Samanta to żywiołowa, pełna ekspresji muzyka inspirowana szantami i folkiem irlandzkim połączona z barwnymi opowieściami o morzu i żeglowaniu. Orkiestra Samanta rozpoczęła swoją działalność w 1999 r. we Wrocławiu. Swoją nazwę zawdzięczają legendarnej, wrocławskiej tawernie Port Samanta gdzie powstał pomysł zawiązania zespołu i skrystalizował pierwszy skład.

Po kilku latach występów konkursowych, na życzenie szacownych jury od 2001 roku przeszli na "zawodowstwo" i od tego czasu już systematycznie zapraszani są na największe festiwale zarówno w Polsce jak i za granicą (Niemcy, Francja).

 

W 2004 podczas koncertów we Francji Orkiestra Samanta poznaje zespół Les Dieses. Owocem szerokiej współpracy obu zespołów było wydanie płyty "Odyseja" w 2005, oraz odbyte trasy koncertowe we Francji (2006) i w Polsce (2007). W 2007 Orkiestra Samanta została członkiem International Shanty and Seasong Association (ISSA) Międzynarodowego Stowarzyszenia Szant i Pieśni Morza.

 

Zespół wielokrotnie występował na antenie rozgłośni radiowych (m.in.: France Blue, Polskie Radio), stacji telewizyjnych (m.in: TVP1, TVP2, TVP3, TVN, TVP4, Telewizja Wroclaw) jak również na łamach ogólnokrajowych gazet (m.in.: Gazeta Wyborcza, Żagle, Colour Vienne (Francja).

 

Orkiestra Samanta wydała cztery albumy:

- 2002 - Kurs do domu,

- 2005 - Odyseja (wspólny projekt z francuskim zespołem Les Dieses)

- 2005 - Pod wiatr,

- 2009 - Sztorm

oraz znalazła się na kilku składankach płytowych ( Szanty z Sercem, Festiwal Szanty Gniazdo Piratów, Zobaczyć morze)

 

PROJEKT ODYSEJA Międzynarodowy projekt zespołów Les Dieses (Francja) i Orkiestra Samanta (Polska) Pomysł projektu Odyssee-Odyseja powstał w 2004 podczas koncertów Orkiestry Samanta we Francji. Specjalnie przygotowana scenografia, utwory napisane i zaaranżowane na 10 muzyków jednocześnie występujących na scenie, wspólne śpiewanie w języku polskim i francuskim daje ponad dwugodzinny niezapomniany, żywiołowy spektakl muzyczny. Projekt cieszy się ogromną popularnością we Francji i w Polsce. Połączone siły Orkiestry Samanta i Les Dieses to gwarancja szalonych emocji i niezapomnianych przeżyć artystycznych. Więcej informacji na temat projektu :

(http://samanta.szanty.art.pl/projekt_odyseja.html)

 

Strona internetowa wykonawcy:

W naszym archiwum

Informację wprowadził(a): Lesław "Leszek" Jankiewicz, wyświetlono: 10499 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI