Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Wykonawcy

Tensor

WSPÓŁCZESNA MUZYKA MARYNISTYCZNA

Zespół Tensor powstał w 2006 roku we Wrocławiu raczej jako przedsięwzięcie towarzyskie niż muzyczne. Z czasem jednak nasze wspólne granie rozwinęło się w pełniejszy projekt, którego owocem jest płyta „Forward Ho!” ukończona w marcu 2010 r.

Muzyka, którą gramy to nasze własne utwory mieszczące się w nurcie morskiego rock’a i piosenki żeglarskiej. Odbiega ona jednak od typowo szantowego brzmienia i ducha tradycyjnej morskiej pieśni pracy. Melodyjne akustyczno-elektryczne brzmienie gitar i mocna sekcja rytmiczna przypadnie do gustu raczej tym mniej ortodoksyjnym miłośnikom szeroko pojętych szant.

Atmosferę świata dawnych żagli można jednak łatwo odnaleźć w naszych tekstach. Odnoszą się one do historii żeglarskich z XVIII i XIX wieku, ze szczególnym odwołaniem do morskiej tradycji Wielkiej Brytanii. Słychać w nich zarówno przelewające się przez drewniane burty fale, jak i huk armatnich salw czy gwar portowego nadbrzeża. Część z naszych piosenek odnosi się wprost do historycznych wydarzeń mniej lub bardziej znanych, część jest tylko wyobrażeniem, jak mogło wyglądać życie na dawnych pokładach. Jednak każda z nich pozwala wsłuchać się w szum morzą i łopot Union Jack’a na rufie.

 

 

Skład zespołu:


Ewelina Kaczyńska – ocal

Michał Dobrowolski - bas

Adam Jankowski – bas

Marcin Nikiel – gitara akustyczna

Mateusz Moryto – vocal

Piotr Płodzień – perkusja

Paweł Wachel – gitara elektryczna

Michał Moskalik – manager zespołu

 

Strona internetowa wykonawcy:

Informację wprowadził(a): Agata "Ptaszyna" Ptak, wyświetlono: 3530 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI