Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Wykonawcy

Za Horyzontem

WSPÓŁCZESNA MUZYKA MARYNISTYCZNA

Jesteśmy zespołem w części wokalnej żeńskim, w instrumentalnej wręcz przeciwnie (z małym wyjątkiem). Wykonujemy głównie materiał autorski. Stanowimy przypadkowy zlepek ludzi połączonych jedną pasją, która niweluje wszelkie bariery i przeszkody. Granie i śpiewanie

...

Jesteśmy zespołem w części wokalnej żeńskim, w instrumentalnej wręcz przeciwnie (z małym wyjątkiem). Wykonujemy głównie materiał autorski. Stanowimy przypadkowy zlepek ludzi połączonych jedną pasją, która niweluje wszelkie bariery i przeszkody. Granie i śpiewanie piosenki żeglarskiej - tak samo jak żeglarstwo - integruje w sposób doskonały :)
    W wielu naszych piosenkach przewija się "babski punkt widzenia" na szaleńcze wyczyny dzielnych żeglarzy-facetów, którzy wypływają, skazując swoje kobiety na samotność i powracają, by się ogrzać w cieple domu stworzonego przez kobietę... Pojawiają się również kobiety, które czekają na żeglarzy w portach i tawernach... I oczywiście te na morzu, które same wyruszają na fali poznać daleki świat... Jednym słowem "Piratki, heroiny, ladacznice", matki, żony i kochanki :)
    W marcu 2006 pojawiła się nasza pierwsza, autorska płyta - 'Baba na pokładzie', a w 2009 roku na Szantach we Wrocławiu ukazał się krążek 'Toast za morze' - 3 utwory zapowiadające drugą płytę, którą będzie można posłuchać już wkrótce. 


    Osiągnięcia zespołu:

 • III. miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Żeglarskiej 'Kunice 2003'
 • II. miejsce na Ogólnopolskim Spotkaniu z Piosenką Żeglarską 'Rafa 2003' w Radomiu
 • I.  miejsce na Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej 'ATA 2004' we Wrocławiu
 • wyróżnienie na Festiwalu 'Szanty we Wrocławiu 2004'
 • I.  miejsce na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej 'EKO - Tratwa 2004' oraz nagroda mediów
 • I.  miejsce na zimowej edycji 'Portu Pieśni Pracy 2005'
 • I. miejsce na festiwalu 'Szanty we Wrocławiu 2005'
 • II. miejsce i nagroda publiczności na festiwalu 'Zęza 2005' w Łaziskach Górnych
 • II. miejsce na festiwalu 'Keja 2005' w Długiem
 • II. miejsce na festiwalu 'Morskie opowieści 2005' w Morsku
 • nagroda i zaproszenie do udziału w międzynarodowym festiwalu szantowym 'Shanties 2006' w Krakowie     Więcej informacji o"Za horyzontem" : www.zahoryzontem.com

Informację wprowadził(a): Agata "Hogata" Boratczuk, wyświetlono: 4066 razy

Furman

wysłano: 9:20,18 sierpień 2005

Do powyższej listy należy dołączyć: II miejsce na festiwalu Zęza w Łaziskach II miejsce na festiwalu Keja w Długiem ... a co jeszcze dopiero się okaże:)
Odpowiedz na ten komentarz
Beata

wysłano: 12:15,20 wrzesień 2005

Furka, zapomniales w przypadku Zezy o najwazniejszym-nagrodzie publicznosci!:)
Odpowiedz na ten komentarz
A.Jarzyna

wysłano: 22:5,24 listopad 2005

Gratuluję!
Odpowiedz na ten komentarz
gafel

wysłano: 15:32,30 kwiecień 2006

Powiem szczerze: myślałem, ze prawdziwe morskie pieśni mogą śpiewać dobrze tylko faceci. Jak bardzo sie myliłem.....jestem oczarowany teksatmi i muzyka. Bardzo lubie Was słuchac,życze dalszych sukcesów, trzymam kciuki!!! Stopy wody pod kilem.
Odpowiedz na ten komentarz
Wierszopisarz

wysłano: 20:42,3 listopad 2006

Jeeeaa!!! wreszcie znalazłem :]] jakieś dwa lata temu słyszałem Waszą szante "Słodka Jane". Niestety przez te dwa lata nie wiedziałem jak sie nazywaliście, ani nie wiedziałem jak sie ta szanta nazywa, pamiętałem jedynie kawałek tekstu i wiedziałem, że śpiewały to przeurocze dziewczyny :) wreszcie znalazłem!! ogrom mojej radości jest nieopisany.. Zabieram gitarke w dłoń i pędze poszukać tabulatury, a potem będe sie rozkoszował słodkim brzmieniem i pięknem słów :):) Pozdrowienia gorrrące 4 all ;]
Odpowiedz na ten komentarz
Wierszopisarz

wysłano: 21:32,3 listopad 2006

Może ma ktos tabulature/chwyty do Słodkiej Jane? :((
Odpowiedz na ten komentarz
Julka

wysłano: 16:26,5 listopad 2006

Zostaw na naszej księdze gości swoj nr gg to postaram się szybko Ci je udostępnić .Pozdrawiam.
Odpowiedz na ten komentarz
Bago

wysłano: 19:11,5 listopad 2006

z przyjemnością! Wreszcie TV przypomniała sobie o niszowej, he! he! kulturze żeglarsko-szantowej. Bo coś od dłuższego czasu cisza w tej branży. No i właściwi ludzie na właściwym miejscu. Ale albo to ja mam nadwrażliwe uszy albo dżwiękowca zwłaszcz za burzę co na nas wali pochwalić nie można. Za to TV-fryzjer wykazał się , oj,wykazał, przynajmniej na niektórych. Perełkom i Łotrzykom powodzenia , wspaniałych współśpiewaczy i oczywiście KARIERY !!!
Odpowiedz na ten komentarz
Andrzej M.

wysłano: 1:53,22 styczeń 2007

Płyta ciekawa tekstowo i muzycznie ale trochę brzmieniowo niedopracowana. Moim zdaniem przydałby się lepszy dźwiękowiec. Ale fotki z rejsu ... suuuper. Pozdrawiam i kibicuję wiernie. Stawiam na Was Agato Julko i innym członkom.
Odpowiedz na ten komentarz
tusia

wysłano: 20:56,25 sierpień 2007

Ja bym bardzo prosiła jak by ktoś miał chwyty do tej Słodkiej Jane bo nie umiem znaleść strasznie mi się ona podoba albo poslać mi na mayla albo prosiła bym pisac na gadu z gór dziękuje=] Gadu-4012961 Mayl-tusia5555@interia.pl
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI